x

x

Uspešan vikend za naše ekipe

RK NBGD

6. April 2022.

Naši najstariji članovi predvođeni trenerom Milošem Simićem su vezali četiri pobede u nizu pobedivši ekipu SRU „Akademija Lečić“ rezlutatom 36:23. Na utakmici se istakao kapiten naše ekipe Nenad Mrdaković koji je čak 10 puta zatresao mrežu protivnika. Odmah po završetku utakmice Nenad je proglašen za najboljeg igrača iste. Sve čestitke svim našim mocima na pobedi i osvojenih 2 boda. U sledećem kolu gostujemo ekipi RK „Beograd“. Dođite u subotu 09.04.2022. u 19.30h u halu „Šumice“ i pružite našim najstarijim momcima podršku u nastojanju da osvoje novih 2 boda i vežu 5 pobeda u nizu.


Novi Beograd-Akademija Lečić 36:23 (19:13)

Beograd -Hala Pinki

Golove su postigli: Isailović Marko 5, Radojičić Aleksandar 1, Vuković Slobodan 2, Petrović Lazar 1, Lalić Matej 2, Đoković Vladan 2, Đorđević Jovan 1, Velebit Nemanja 3, Pešikan Vuk 5, Karlović Andrej 4 i za kraj naš kapiten i mvp utakmice Mrdaković Nenad 10.


U derbi utakmici lige dečaka 2007.godište naši momci odigrali su najbolju utakmicu u sezoni i savladali prvoplasirani Partizan. Rezultatom 23-19 (11-11) Od početka utakmice videlo se da su naši momci silno motivisani da poprave utisak sa nekoliko prethodnih utakmica kada smo pobeđivali ali uz bled učinak na terenu. U prvom poluvremenu igralo se gol za gol i na pauzu se otišlo pri rezultatu 11-11. U drugom poluvremenu još bolja odbrana 3-2-1 kojoj su čvrstinu davali pre svega Ognjen Petrović i Andrej Jovanović u duelima sa fizički jačim momcima u crno-belim dresovima i pametan napad doveli su nas do ranog vođstva od 3 gola razlike već u 25. minutu. Na sredini drugog poluvremena razlika je iznosila velikih 5 golova prednosti, i do kraja utakmice smo rutinski održali prednost i sasvim zasluženo osvojili dva vredna boda koja su nas približila borbi za medalju i plasmanu na prvenstvo Srbije krajem maja. Svi momci su dali svoj maksimum i pružili kvalitetnu partiju pre svega u odbrani gde je bolji od ostalih bio Ognjen Petrović.

Imamo još 5 utakmica do kraja lige ali i veliko samopouzdanje nakon pobede nad Partizanom.
Prva utakmica u playoffu za dečake 2009. godište i naš mali derbi Novi Beograd A protiv NBGD Obilića. Mnogobrojna publika je videla izuzetno borbenu i zanimljivu utakmicu. Iako je na kraju rezultat od 19:9 (9:5) za iskusnije dečaka iz ekipe Novi Beograd A, situacija na terenu govori drugačije. Moramo istaći da sem polukontri i kontri ostali segmenti u igri i nisu najbolje funkcionisali kod provoplasirane ekipe u ligi , a sve zahvaljujući izuzetno borbenim i motivisanim dečacima u dresovima NBGD Obilić, koji su pokazali da su zasluženo među 6 najboljih ekipa u Beogradu. Predstoji mnogo rada za obe ekipe, Novi Beograd A da nastavi sa pobedama i osvoji titulu u Beogradu i što spremnije dočekaju prvenstvo Srbije ,a dečacima iz NBGD Obilića borba za plasman na prvesntvo Srbije što bi svakako bio ogroman uspeh. Čestitke trenerima Babić Nemanji i Stevanović Lazaru na sjajnom radu sa dečacima 2009. godište.

Naša najmlađa takmičarska selekcija, dečaci 2010 godište, nastavila je takmičenje u prvoj Ligi mlađih kategorija 2009 godišta. Ovog vikenda igrao se lokalni derbi protiv ekipe Studentskog Grada. Pored dve pobede ove sezone, naši puleni nisu uspeli i treći put da trijumfuju i savladani su rezultatom 12:10. Opet je do izražaja došlo neiskustvo i fizička razlika u odnosu na starije momke. Posle dobrog prvog poluvremena koji je završen rezultatom 6:5, došlo je do pada koncentracije, što je protivnik iskoristio i sa par kontri ostvario prednost koju je držao do kraja utakmice. Pored već standardnog golmanskog para, koji već drugu sezonu pruža odlične partije, istakao se Petar Bjelica sa 3 atraktivna gola, kao i Novak Stanojević koji se istakao granitnom odbranom. Sigurni smo da ce mnogi protivnici strepeti od moćne Petrove desnice i stiska u stilu Hulka Novaka Stanojevića. Sledeci vikend nasi momci gostuju ekipi Arene, koju su takođe ove sezone savladali u dva navrata i nadamo se da će pružiti bolju partiju i nadoknaditi nepredviđeno izgubljene bodove.

Slike i snimke omogućili naši partneri Dynamic handball production.

DYNAMIC MEDIA

RK NBGD

SOCIJALNE MREŽE

KONTAKT

Nikola Maksimović

+381 64 1500440

+381 61 6020992

rknovibeograd@gmail.com

ADRESA

KLUB

Palmira Toljatija 2

KANCELARIJA

Hala Pinki, Gradski Park 2