x

x

Prvenstvo Srbije za dečake i devojčice 2009.

RK NBGD

01. Jun 2022.

Državno prvenstvo 2009 devojčice, Novi Sad

U vikendu za nama je odigrano državno prvenstvo u Novom Sadu na kojem je naša ekipa uzela učešće zahvaljujuci osvojenoj trećoj poziciji u LMK Beograda. A u konkurenciji 12 najboljih ekipa u Srbiji naša ekipa je zauzela peto mesto.

Rezultati:

Novi Beograd - Medicinar 11-11
Novi Beograd - Halas Jožef 13-15
Novi Beograd - Mladi Radnik 16-5
Novi Beograd - Arena 15-11


U prvom meču sa uvek dobrim Medicinarom naša ekipa je bila bolji rival, posle stegnutog početka i rezultata 0-0 u 7 minutu utakmica se rasplamsala, igralo se gol za gol do samog kraja a nama broj promašenih zicera i sjajni golman šapčanki nisu dozvoljavali da se odlepimo i pobedimo utakmicu gde smo na kraju golom u poslednjoj sekundi uspeli da izjednačimo i zakažemo duel sa Halas Jožefom za polufinale. Duel sa ekipom iz Ade je od prvog do poslednjeg minuta bio izuzetno napet. Devojčice su odigrale sjajnu timsku odbranu i potpuno iznenadile protivnika ali na žalost golmani i igra u napadu nije bila ni blizu nivoa odbrane. Puno ne iznudjenih grešaka koje su došle kao posledica straha od važnosti meča što je negde i razumljivo jer za razliku od većine ekipa imamo mnogo manje iskustva i bez obzira na to devojčice su pokazale da mogu da se nose sa ekipom koja je osvojila medalju. 

U nastavku je usledila borba od 5 do 8 mesta i utakmica sa ekipom Mladog Radnika u kojoj su devojčice od prvog do poslednjeg minuta bile bolji rival i ubedljivo savladale protvnika. Delovali smo dosta opuštenije nego u predhodnom meču i broj tehničkih grešaka se smanjio a i golmani su bili na visini zadatka.

Dalje u borbi za 5 mesto su nas čekali stari znanci ekipa SRU Arena sa kojom smo odigrali veliki broj utakmica što prijateljskih što u LMK Beograda. Posle našeg ubedljivog početka i prednosti od 4-0 vrlo brzo došlo je do opuštanja a ekipa Arene je zaigrala mnogo bolje, tako da smo kao i mnogo puta do sada odigrali jednu izuzetno napetu i neizvesnu utakmicu koju su nase devojčice prelomile u svoju korist poslednjih 3-4 minuta
Izjava trenera Stevanović Lazara:
,,Moj licni utisak je da je rezultat potpuno u skladu sa očekivanjima. I ovo je bio turnir na kome smo mogli videti napredak naših devojčica u mnogim segmentima igra kao i njihov karakter da se vrate iz izgubljenih situacija. Zadovoljan sam i ponosan na sve devojčice, ono što bode oci svakako jesu te  tehničke greške u utakmici sa ekipom iz Ade ali opet kazem kad uzmem u obzir to da smo ubedljivo najneiskusnija ekipa na ovom takmičenju nemam devojčicama šta zameriti. Nastavljamo da radimo i verujem da sve to može biti još mnogo bolje jer prostora za napredak ima."

Prvenstvo Srbije za dečake 2009.

Ekipa Novog Beograda je osvajanjem lige Beograda istakla kandidaturu za borbu za visok plasman i na Prvenstvu Srbije.

U grupi smo teže nego što se očekivalo savladali Crvenku I Mokru Goru, mada moramo istaći da su to dve odličen ekipe. Ekipu iz najslađeg sela smo pobedili 12-11 posle neizvesne završnice. Dečaci iz Zubinog Potoka su izuzetno parirali I krajni rezultat utakmice od 15-12 govori o ujednačenosti dve ekipe.

U polufinalu sastavli smo se sa domaćinom Smederevom koji su bili jedni od kandidata za zlato. U veoma neizvesnoj utakmici I sa dosta preokreta naši dečaci su tek nakon boljeg izvođenja sedmeraca ušli u finale. Golman Mihajlo Đurić je bio junak penal serije I sa prva dva zaustavljena sedmerca svojim saigračima dao na sampopuzdanju.

Finalni duel je  doneo još jednu triler završnicu. Posle već opisane pobede u polufinalu i boljeg izvođenja sedmeraca naši dečaci su u finalu protiv odličnih dečaka iz Metaloplastike odigrali još jedan sjajan meč i slavili opet posle bolje izvodenih penala. Utakmica gde su se rivali smenjivali u vođstvu na kraju je odlučena sa linije sedam metara. Više sreće i koncentracije imali su naši dečaci i zasluženo pokorili Srbiju. Sreća prati hrabre! 
Izjava trenera:
,,Presrećan sam zbog mojih dečaka i ovim putem im opet čestitam. Iako nismo spadali u sam krug favorita pokazali smo da naporan rad može da donese uspeh. Ekipa je pokaza neverovatnu borbenost, zajedništvo i sjajan karakter što je u momentima pomoglo da prelomimo rezultat na našu stranu. Biti najbolji u Srbiji je prelep osećaj."

Hvala roditeljima i klubu na velikoj podršci! 

NBGD Obilić četvrtoplasirani !

Naša druga ekipa koja je celu sezonu igrala pod imenom NBGD Obilić je plasmanom na prvenstvo Srbije napravila sjajan rezultat! Nikada se nije desilo da dve ekipe jednog kluba učestvuju na završnom prvenstvu !
Iznenađenjima nije bio kraj – tek u Smederevu je napravljeno najveće iznenađenje unazad nekoliko godina. Kao prvoplasirani u grupi ušli smo u polufinale!

Na otvraranju prvenstva bolji smo bili od Omladinca iz Gornjeg Milanovca. Konačan rezultat 14-12 (8-3). U meču za plasman u polufinale prikazali smo fenomenalnu igru protiv šampiona regiona Vojvodina – ekipe Hajduk Beška.

Najbolje odbrambeno poluvreme na celom turniru I rezlutat nakon prvih 15 minuta 2-1 za Obilić. Granitna odbrana 4-1-1 je nadoknadila probleme u napadu. Do kraja utakmice naši momci su nastavili sa dobrom igrom u odbrani ali je napad popravljen i na kraju i ubedljiva pobeda 8-4.

Za polufinale naši dečaci nisu imali dovoljno snage i Metaloplastika je zasluženo i bez većih problema slavila sa 12-4. U utakmici za treće mesto pružili smo odličan otpor favorizovanom Smederevu ali izgubili 14-10.

Izjava trenera Maksimovića:
Dečaci su nadmašili sva moja očekivanja. U odsustvu prvog trenera Stevanovića trudio sam se da pružimo što bolje partije i da stičemo iskustvo koje nam je neophodno. Rezultat je fenomenalan i želim da pohvalim zajedništvo u ekipi gde su svi momci bodrili jedni druge. Ova ekipa ima izuzetan potencijal i sigurno će na narednom prvenstvu biti još konkurentnija

U najbolju sedmorku prvenstva izabrani su Mateja Lončarević na poziciji levog beka i Mihajlo Đurić golman Novog Beograda. MVP prvenstva je naš Uroš Medenica.

DYNAMIC MEDIA

RK NBGD

SOCIJALNE MREŽE

KONTAKT

Nikola Maksimović

+381 64 1500440

+381 61 6020992

rknovibeograd@gmail.com

ADRESA

KLUB

Palmira Toljatija 2

KANCELARIJA

Hala Pinki, Gradski Park 2