x

x

Izveštaj LMK 22. - 23. oktobar

RK NBGD

25. Okt 2022.

Novi Beograd 8 od 8 proteklog vikenda u LMK

Juniori 2004/2005

Novi Beograd – ORK Barič 33-16 (20-9)

Juniori su zabeležili i četvrtu uzastopnu pobedu. Kao i prethodne tri utakmice i u ovoj smo pokazali izuzetno kvalitetnu partiju i sa velikom razlikom savladali simpatičnu ekipu ORK Barič. Trener Maksimović je iskoristio priliku da svim momcima rasporedi minutažu. Bolji od ostalih bili su prezimenjaci Ilić , Strahinja i Uroš, kao i pivotmen Denić.

Kadeti 2006/07

SC Voždovac – Novi Beograd 22-35 (15-16)

Rezultat posle prvog poluvremena i na kraju utakmice dovoljno govori o dešavanjima na utakmici. Naši kadeti su jako opušteno ušli u utakmicu protiv kvalitetne ali mlađe ekipe Voždovca i mučili se celo prvo poluvreme. Jako slaba odbrana i dosta promašenih zicera obeležili su prvi deo utakmice. Nakon pauze na poluvremenu i povišenog zona od strane trenera dečaci su zaigrali mnogo ngažovanije i bez većih problema ubedljivo pobedili. Najviše raduje povratak posle povrede Andreja Jovanovića koji posle mesec ipo dana imao ozbiljniju minutažu.
Pioniri 2008/09

U 4.kolu LMK Beograd naši dečaci koji nastupaju za B ekipu su gostovali tek selektiranoj ekipi RK Crvene Zvezde i očekivano zabeležili pobedu. Čvrstom odbranom i kontrama brzo je stečena visoka prednost koja je rasla do samog kraja utakmice. Svi dečaci su podjednako učestvovali a treba istaći i da smo imali dva debitanta Ivana Simića i Đorđa Veljovića koji su pokazali da će podići dodatno kvalitet ekipe.

Rezultat na kraju 29-6 za naše dečake.
Kao i B ekipa i A tim je gostovao i bio ubedljiv u Lazarevcu. Domaća ekipa Kolubare je parirala našim momcima prvih 10-ak minuta, da bi u nastavku ipak kvalitet došao do izražaja.Ii u ovoj utakmici je ravnomerno podeljena minutaža svim dečacima. Svi su bili raspočoženi za igru, više od ostalih Petrović Strahinja koji je imao par ukradenih lopti u momentima kada je ekipa pravila prednost.

Rezultat na kraju 25-9 za Novi Beograd A
Dečaci 2010.

Arena - Novi Beograd B 2-5

Ekipa Nbgd B je probila led gostovanjem u Padinskoj Skeli ekipi Arene. U neobično čvrstoj utakmici izvojevana je nova pobeda. Rezultatski je više delovala kao da je fudbalska, a ne rukometna utakmica, posebno jer su čvrste odbrane i odlične predstave golmana glavni utisak ovog meča. Poluvreme je završeno vodjstvom naše ekipe rezultatom 2-0, dok je rezultat na kraju ovog duela iznosio 5-2 za naše momke.

Pobeda bi bila ubedjivija da su momci u crvenom bili malo precizniji i da su realizovali dva penala i sijaset zicera koje su imali. Odbrana i magični golman Kutlača koji nije primio gol u prvom poluvremenu su najveći utisak ovog meča.
Novi Beograd B - Umčari 14-3

U redovnom petom kolu naša B ekipa je ugostila momke iz Umšara. Prvo poluvreme je prošlo u grču i stegnuto i bespotrebe se vodila velika borba. Na poluvreme se otišlo rezultatom 6:4 za domaćina. Na poluvremenu se naša ekipa konsolidovala, kritike trenera Grka su urodile plodom i u drugom poluvremenu su stvari legle na svoje mesto. Mnogo jača odbrana, delekometni šutevi Kenjica i golovi iz prodora Stanojevica, doneli su novu pobedu, konačnim rezultatom 13:4. Golman Kutlača je drugu utakmicu za redom završio poluvreme bez primljenog gola.

U sledećem kolu naši momci gostuju ekipi Lavova u veoma bitnom mec za obezbedjivanje play off-a.
Novi Beograd-Arena 22-6

Naši momci su u ovom duelu potpuno opravdali ulogu favorita. Dubokom odbranom su iznenadili protivnika i mnoštvom lakih golova iz kontra napada od prvih minuta su kontrolisali utakmicu. Svi igrači su dobili priliku za igru, a videli smo na delu i sledecu "nasu" generaciju, momaka 2011 godista koju su dobili dosta minuta u ovoj utakmici, koje su u potpunosti iskoristili.

U sledecem kolu Nbgd A, gostuje ekipi Umčara i sigurnim korakom koračaju kad play off-u, sa željom da se zauzme što bolja pozicija na tabeli, pred prvenstvo Srbije koje nas očekuje u maju 2023 godine.
Devojčice 2010

Dunav – Novi Beograd 3-13

Dva razlicita poluvremena naše ekipe. Odlična igra u prvih 15 minuta. Sjajna odbrana dosta kontranapada I rezultat prvog poluvremena je bio 9-1. Dok u drugom poluvremenu dolazi do opuštanja pre svega u napadu. Ali dobro prvo poluvreme je bilo dovoljno za sigurnu pobedu. Čestitke svim devojčicama. I dalje smo jedina ekipa sa maksimalnim učinkom.

DYNAMIC MEDIA

RK NBGD

SOCIJALNE MREŽE

KONTAKT

Nikola Maksimović

+381 64 1500440

+381 61 6020992

rknovibeograd@gmail.com

ADRESA

KLUB

Palmira Toljatija 2

KANCELARIJA

Hala Pinki, Gradski Park 2