x

x

Izvestaj LMK 1. - 2. oktobar

RK NBGD

04. Okt 2022.

Kolubara – Novi Beograd 16-26 (6-11)

U lepoj utakmici u Lazarevcu naši kadeti su bez većih problema, reklo bi se rutinski, savladali veoma borbenu ekipu Kolubare. Od početka do kraja utakmice kontrolisali smo rezultat i bili u stalnom vođstvu od 5 do maksimalnih 10 golova razlike. Trener Maksimović je iskoristio priliku da svim momcima pruži šansu, i uglavnom su je svi iskoristili. Bolji od ostalih su bili bekovi Lončarević i Vasiljević koji su postigli po 8 golova.
I dalje igramo bez nekoliko standardnih igrača koji su u procesu oporavka.
Na tabeli naši momci su na vrhu sa skorom 3 pobede iz 3 utakmice. U sledećem kolu igramo protiv Sinđelića.

Vasiljević Nikola i Lazar Lončarević

Dečaci 2010

Novi Beograd B-Rakovica  9:7
Nasi momci iz B ekipe su najprijatnije iznenadjenje ovog vikenda.
Požrtvovanom, bespoštednom i igrom do poslednjeg atoma snage su izvojevali veoma bitnu pobedu protiv favorizovane ekipe Rakovice. Bilo je uživanje gledati granitnu odbranu, Stanojevića, Magovčevića, Babića, kao i svih momaka koji su igrali. U napadu predvođeni raspoloženim Babićem koji je kao furija nadirao po desnoj strani i dalekometne asistencije Kenjica prema raspolozenom pivotmenu Magovčevicu, izmamile su osmeh na licu trenera Grk-a, kao i mnogobrojnoj publici, koja je znala da nagradi svaki lep potez momaka u crvenom.
Sledece nedelje idemo u goste našim velikim prijateljima iz  Arene, koje predvodi trener Ivan Lukič, inace prvotimac načeg kluba. Nadamo se da će momci ponoviti današnju partiju i nastaviti seriju dobrih rezultata.
Vukašin Babić NBGD B

2010 Novi Beograd A-Junior 13:16
Koliko su momci iz B ekipe oduševili, toliko su momci iz A ekipe razočarali. Prvo poluvreme je pre svega zahvaljujuci golmanu Dakiću koji je branio i moguće i nemoguće šuteve naši momci su završili sa vodjstvom od 6:3.
Činilo se da će utakmicu privesti u mirnom toku i derbi prvenstva rešiti lako u svoju korist, medjutim nonšalantna partija, bez žara i želje, pre svega u odbrani, dovela je do prvog poraza u sezoni. Koliko se loše igrala odbrana u drugom poluvremenu govori i podatak da je za 15minuta primljeno čak 13 golova!
Možda ce ovo našim momcima biti dobra opomena i šamar otrežnjenja, pođto će u nastavku prvenstva morati da jure prednost Juniora od 2 poena, a čini se da neće biti puno prilike da se ti bodovi nadoknade. Još vise zabrinjava činjenica da je pre samo 2 meseca u utakmici za treće mesto na Summer Cup-u ta ista ekipa Juniora savladana rezultatom 16:7.
Sledeće nedelje po rasporedu, naći momci idu u goste ekipi Rakovice i imaju novu priliku da pre svega voljom i htenjem pokažu da je ovo bio samo jedan loš vikend i prolazna slabost.
Dakić Stefan NBGD A

Devojčice 2008

Crvena Zvezda - NBGD Radnički 25 - 25
Izuzetno neizvesna utakmca u kojoj ni jedna ekipa nije imala više od 2 gola prednosti. Igralo se od prvog do poslednjeg minuta gol za gol. Broj golova jasno pokazuje da je napad bio bolji deo igre obe ekipe. Pronašli smo napadačku igru i napredak u tom delu igre je nemerljiv. Smatram da za 40 minuta utakmice dati 25 golova u godinu dana starijoj konkurenciji jeste za svaku pohvalu ali na žalost u odbrani koja je uvek bila bolji segment naše ekipe smatram da smo podbacili. Delovalo je da nismo imali dovoljno žara da se suprostavimo fizički dominantnijem protivniku. Na kraju ipak mislim da je ovo najpravedniji rezultat utakmice

Devojcice 2008

Radnički Obrenovac – NBGD Radnički 25 - 22
Na žalost vrlo slična utakmica kao dan pre protiv Crvene Zvezde i na ovom meču napadački dosta dobra utakmica ali nismo uspeli da ispariramo u odbrani protivniku koje je fizički izuzetno dominantan. Jako je malo falilo da posle ovog vikenda na svom kontu imamo 4 boda umesto samo jednog i sigurno ostaje žal za propuštenom prilikom jer smo bili jako blizu. Moramo kroz trening da ispravimo greške u odbrani i spremno sačekamo sledeću utakmicu.
Devojčice 2010

Radnički Obrenovac - Novi Beograd 2-12
Ubedljiva pobeda naše ekipe koja je od prvom momenta krenula silovito i vrlo brzo stekla sigurnu prednost gde smo potom imali mogućnost da devojčice 2010 godište odmorimo za utakmicu starije generacije a devojcice 2011 su sigurno privele utakmicu kraju i održale prednost.
Barac Dunja

DYNAMIC MEDIA

RK NBGD

SOCIJALNE MREŽE

KONTAKT

Nikola Maksimović

+381 64 1500440

+381 61 6020992

rknovibeograd@gmail.com

ADRESA

KLUB

Palmira Toljatija 2

KANCELARIJA

Hala Pinki, Gradski Park 2