x

x

Izveštaj 09-10 april

RK NBGD

11. April 2022.

Prošli takmičarski vikend obeležilo je veoma loše izdanje naših najstarijih članova. Naime naši seniori nisu uspeli da ostvare petu uzastopnu pobedu i da dođu do novih dva boda. Na putu ka tome stala im je devetoplasirana ekipa RK „Beograd“ koja je na svom domaćem terenu SC „Šumice“ iskoristila priliku da dođe do sasvim zaluženih dva boda. Utakmica je bila tesna i nije se znao pobednik do samog finiša. Našoj ekipi se nudila šansa u više navrata da savlada protivnika ali nažalost neiskustvo i brzopletost naših igrača presudilo je u korist domaćina koji je to vešto iskoristio. Treba napomenuti da je naša ekipa igrala u oslabljenom sastavu i to bez većine startne postave. Ipak, to ne treba da bude razlog da momci koji su na terenu ne budu maksimalno skoncentrisani, prisutni i posvećeni igri. Čast izuzetcima kao što je Andrej Karlović koji je maksimalno posvećeno i motivisano ušao u utakmicu i u najtežim trenutcima kada se rezultat lomio uspeo da dođe do pogodka sa pozicije desnog krila. U sledećem kolu dočekujemo ekipu MRK „Crvena Zvezda“ i nadamo se da će naši najstariji članovi pružiti daleko bolju partiju. Nadamo se da će se igrači koji su bili van sastava oporaviti i ozdraviti i biti spremni za narednu utakmicu. Vidimo se u subotu u 19.30 časova u hali Pinki.


RK Beograd – RK Novi Beograd 30:29 (17:17)

Beograd, SC „Šumice“ 09.04.2022. u 19.30 časova

Golove za našu ekipu su postigli sledeći igrači: Kapiten ekipe Isailović Marko 3, Vuković Slobodan 1, Petrović Lazar 2, Lalić Matej 6, Đoković Vladan 2, Velebit Nemanja 7, Pešikan Vuk 1 i Karlović Andrej 7


U nastavku takmičenja lige mlađih kategorija za generaciju 2003. i mlađih došli smo do novih dva boda. Naši juniori predvođeni trenerom Milošem Simićem uspeli su da savladaju ekipu RK „Sinđelić“ rezultatom 38:26 (16:12). Utakmicu je obležio naš golman Jovan Teodorović sa neverovatnih 16 odbrana i nekoliko lepih asistencija ka našim krilnim napadačima. Sve čestitke momcima na lepo odigranoj utakmici.


U najboljoj utakmici sezone u ligi za 2006.godište naši momci su u lokalnom derbiju potpuno nadigrali drugare iz Zemuna i zasluženo osvojili 2 boda. Od prvog do poslednjeg minuta kontrolisali smo rezultat i nametnuli ritam utakmice kakav nama odgovara. Ključna je bila granitna 3-2-1 odbrana gde su svi momci dali svoj maksimum i nadovezali su se i golmani sa dobrom partijom. Napad je imao tečnost i sigurnost i sa maštovitim akcijama lako smo pronalazili put do gola Zemuna. Svi igrači imaju podjednake zasluge za važnu pobedu, ali je bitno istaći sjajnu podršku momaka sa klupe za saigrače koji su bili na terenu! Sa takvim pristupom možemo daleko dogurati. Konačan rezultat ORK Zemun – RK Novi Beograd 22:25 (11-14). Ova dva boda nam puno znače za konačan plasman na tabeli. Sada imamo realne izglede da se borimo za medalju!
Ovog vikenda devojčice su poražene od ekipe RK Beograda rezultatom 15:9 (6:4). Odigrali smo jako dekoncentrisano i fizički dominantan protivnik je to iskoristio i nadigrao nas na oba dela terena. Napravili smo puno tehničkih grešaka i nismo imali rešenje za igru protivnika sa dva pivotmena. Posle niza dobrih utakmica i rezultata verujem da ovaj poraz neće uticati na samopouzdanje devojčica i da je ovo bio loš dan jer pred nama je zasluženo izboreno državno prvenstvo.


Dobra utakmica naših dečaka 2009. Godište protiv ekipe ORK Zemun, možda i najbolja ove sezone. Od samog početka krenuli smo silovito i već posle 8 minuta vodili četiri razlike. Odlična timska odbrana je dala momcima samopouzdanje i za igru u napadu. Sem par minuta u drugom poluvremenu kada smo imali pad u igri apsolutno smo kontrolisali utakmicu. Okrećemo se narednim mečevima jer momci su jako blizu da ponove uspeh svojih drugarica i takođe obezbede plasman među 12 najboljih ekipa u Srbiji. Konačan rezultat RK Novi Beograd - Zemun 15: 9 (7:2)

Generacija 2010. godište ovaj vikend je igrala protiv ekipe Arene. Oslabljeni ne igranjem Krićke, Kneževića i Mirkovića, tri igrača veoma bitna za igru naših mladih momaka i nešto slabija odbrana kumovala je porazu. Raduje dobra partija beka Miranovića i poboljšanje određenih segmenata na kojima je rađeno u prethodnom periodu. Golmanski tandem Dakić-Kutlača je nastavio da pruža odlične partije.

Zahvaljujemo našem partneru Dynamic Handball Production-u na slikama i snimcima utakmica.

DYNAMIC MEDIA

RK NBGD

SOCIJALNE MREŽE

KONTAKT

Nikola Maksimović

+381 64 1500440

+381 61 6020992

rknovibeograd@gmail.com

ADRESA

KLUB

Palmira Toljatija 2

KANCELARIJA

Hala Pinki, Gradski Park 2