x

x

Izveštaj 07-08 maj

RK NBGD

11. Maj 2022.

Prošli vikend obeležila je skroz druga slika naše prve ekipe. Naime naši seniori predvođeni trenerom Milošem Simićem su uspešno savladali ekipu crno-belih i to ubedljivo sa konačnim rezultatom 37:18 i tako došli do nove pobede i novih dva boda. Momci su po prvi put ove sezone ušli na teren maksimalno skoncentrisani i posvećeni igri i tako odigrali najbolju utakmicu do sada. Ono što je prethodilo ovom uspehu jeste naporan i vredan rad tokom cele prethodne nedelje. Dogovor na zajedničkom okupljanju pred utakmicu je bio u celosti ispoštovan i to je ono što je najviše uticalo na celokupan rezultat. Ubedljiva pobeda naših momaka nad ekipom Partizana je dokaz da naši momci mogu mnogo više nego što su do sada uspevali da prikažu. Utakmicu smo otvorili sa jakom i čvrstom odbranom uz pomoć koje su vrlo ubrzo usledili brzi i laki golovi naših krilnih napadača od kojih se najviše istakao Andrej Karlović koji je nakon utakmice proglašen za najboljeg pojedinca. Naša ekipa je poluvreme završila sa rezultatom 20:7 i time omogućila da svi igrači dobiju šansu za igru. Nakon kratkog odmora naša ekipa je ponovo stala na teren i nastavila da pruža sjajan otpor i lepu igru. U listu strelaca se čak upisao i golman naše ekipe Ilija Tomašević koji je dva puta uspešno zatresao mrežu protivnika postigavši pogodak sa gola na gol. Hvala i svaka čast svim momcima na ovoj neverovatnoj pobedi. Takođe jedno veliko hvala svima koji su došli da gledaju utakmicu i podrže naše momke. Nadamo se da će tim uspeti da nastavi sa ovakvom igrom jer već u narednom kolu nas očekuje teško gostovanje ekipi URK Studentski grad. Utakmica će se održati u nedelju u 16 časova na Banjici i ovim putem vas pozivamo sve da dođete i podržite naš tim koji će dati sve od sebe da dođe do nova dva boda i uspešno se revanšira lokalnom rivalu. Takođe vas obaveštavamo da se Liga uskoro privodi kraju i da već idućeg vikenda 21./22. maja će se odigrati poslednja utakmica i to protiv trenutno prvoplasirane ekipe SU Lavovi gde će naši momci odmeriti snage sa najverovatnije budućim Super B ligašem. Pozivamo vas sve takođe da dođete i prisustvujete ovoj utakmici i podržite naše momke poslednji put u ovoj sezoni. Na utakmici će biti organizovano iznenađenje za sve naše verne navijače. Vidimo se tada.RK Novi Beograd – RK Partizan 37:18 (20:7)

Subota 07.05. 19.30 časova, Hala Pinki Zemun

Golove za našu ekipu postigli su sledeći igrači:

Isailović Marko 8 (4), Vuković Slobodan 3, Lalić Matej 2, Đoković Vladan 3, Brajtigam Milutin 1, Velebit Nemanja 4, Pešikan Vuk 3, dobitnik MVP nagrade Andrej Karlović 5, Đurović Blažo 1, Ivanović Aleksandar 3, kapiten ekipe Mrdaković Nenad 2 i golman ekipe Tomašević Ilija 2.


Izgubljena utakmica i veoma slaba igra naših momaka rođenih 2005. godine i mlađih. Naša ekipa je izgubila od ekipe RK Sinđelić u gostima konačnim rezultatom 27:25. Domaćin je iskoristio nespremnost i neozbiljnost naše ekipe koja je veoma mlitavo i bez elana nastupila i tako uspešno napravio prednost u prvom poluvremenu koju naša ekipa nije uspela da stigne. Šansa za nerešen rezultat nam se stvorila na par minuta pred kraj, ali nažalost promašena zicer šansa nam je zapečatila sudbinu i ubila bilo kakvu dalju nadu. Ponavljaju se iste greške kod pojedinih igrača uprkos svakoj priči i dogovoru da se to ispravi. Pristup utakmici mora da bude isti bez obzira na to ko je na drugoj strani terena, nemoguće je da pojedinac pruži daleko bolju partiju za prvi tim u odnosu na utakmici za svoju generaciju. U daljem periodu nam predstoji još zaostalih utakmica i nadamo se da će se pristup pojedinih igrača promeniti i da će početi da slušaju šta im se priča kako bi i rezultat na terenu bio bolji. Momci su obezbedili plasman na državno prvenstvo koje će se održati u Novom Sadu početkom juna meseca ali to ne treba da bude razlog za ovako lošom igrom, bilo bi poželjno da momci ove preostale utakmice iskoriste kao pripremu za ovo takmičenje i da se svaka odigra na daleko ozbiljnijem nivou kako bismo mogli da očekujemo nekakav rezultat a možda čaki i borbu za medalju.
Za razliku od naših starijih momaka, dečaci 2007. godište pokazuju pravi spartanski duh. Naše momke je nakon uspešno završenih priprema u Novom Bečeju sačekao veliki broj neodigranih i odloženih utakmica. Dečaci su imali priliku da iskuse pravi NBA ritam i da uspešno odigraju četiri utakmice u četiri dana. Svaku utakmicu su odigrali maksimalno posvećeno i u punoj snazi i tako uspešno savladali sve protivnike. Naš trener Nikola Maksimović je uspešno dirigovao ekipom, rasporedivši ravnomerno snage tako da su svi dobili šansu za igrom i imali podjednako dobar učinak. Najviše su nas iznenadili mlađi dečaci koji su ovoga puta dobili najveću minutažu do sada. Ovaj rezultat nam je pokazao da se na ovu ekipu i generaciju itekako može računati na predstojećem prvenstvu Srbije

Rezultati odigranih utakmica 2007. godište i mlađe:

Rakovica – Novi Beograd 14-24

Radnički Obrenovac – Novi Beograd 15-17

Novi Beograd – Arena 21-14

Akademija Lečić – Novi Beograd 23-26

Naša ekipa se uspešno kvalifikovala i plasirala na Prvenstvo Srbije koje se od 20-22 maja održava u Inđiji, pored naše ekipe plasirale su se i sledeće ekipe: Partizan, ORK Zemun i Radnički Obrenovac.
Prošle nedelje naše devojčice rođene 2009. godine i mlađe su nastupile na prijateljskom turniru u Jabuci. Turnir je odigran bez rezultatskog značaja i akcenat je stavljen na to da se provežba sve što se radilo prethodnih nedelja na treninzima. Turnir nam je dobrodošao jer smo imali priliku da odmerimo snage sa ekipama koje ne srećemo tako često. Devojčice nisu bile na nivou kao tokom većeg dela sezone i ove utakmice su nam taman dobro došle da vidimo sve naše slabe tačke kako bismo znali na čemu treba da poradimo kako bi bili spremni za državno prvenstvo. Najviše grešaka i padova se dešavalo u odbrani i trudićemo se da to ispravimo kako se one ne bi ponavljale. Želimo ovim putem da čestitamo devojčicama i treneru Lazaru Stevanoviću na uspešnom plasmanu na državno prvenstvo kao i na osvajanju medalje u Ligi mlađih kategorija.

Kao i naše devojčice tako su se i dečaci 2009. godište predvođeni trenerom Lazarom Stevanovićem takođe uspešno plasirali na državno prvenstvo pobedivši ekipu RK Radnički Obrenovac rezultatom 12:7 (7:4). Svaka čast momcima i treneru na uspesima. Utakmica nije bila nimalo laka. Naime protivnik je iznenadio naše dečake sa dubokom i agresivnom odbranom koja je u našim redovima izazvala veliku pometnju i iznedrila mnoštvo tehničkih grešaka. Međutim i uprkos ovim nedaćama naša ekipa je uspevala da to ispravi u odbrani i uz pomoć sjajnog Petra Popova na golu uspela da dođe do pobede. Utakmica je bila egal sem u trenutku pred kraj prvog poluvremena kada je naša ekipa uz par vezanih golova uspela da napravi osetniju prednost i zadrži je do kraja utakmice.
Zahvaljujemo se svim roditeljima, publici, članovima i prijateljima koji nas uvek verno prate i navijaju za naš tim na utakmicama. Ovim putem bismo hteli da vas sve pozovemo na poslednju utakmicu PRLC-a RK Novi Bograd – RK Lavovi koja će se održati idućeg vikenda 21.05/22.05.. Naši momci će igrati protiv Lavova koji su trenutno prvoplasirani i bilo bi lepo da dođete u što većem broju i podržite ih navijanjem kako bi uspeli da dođu do pobede i pokažu da zaista mogu mnogo više.

Veliko hvala i našem glavnom partneru Dynamic Handball Production-u na obezbeđenim slikama i snimcima sa utakmica.

DYNAMIC MEDIA

RK NBGD

SOCIJALNE MREŽE

KONTAKT

Nikola Maksimović

+381 64 1500440

+381 61 6020992

rknovibeograd@gmail.com

ADRESA

KLUB

Palmira Toljatija 2

KANCELARIJA

Hala Pinki, Gradski Park 2