RK NBGD

26. Sept 2022.

Juniori 2004. godište

Sinđelić – Novi Beograd 18-36

U zaostaloj utakmici juniorske lige ubedljiva pobeda naših momaka protiv oslabljene ekipe Sindjelica. Pružena šansa i velika minutaža kadetima 2006 godiste.

Novi Beograd – Crvena Zvezda 34-15

Još jedna ubedljiva pobeda protiv juniora Crvene Zvezde. Obe ekipe nisu bile u kompletnom sastavu, cilj nam je bi da pružimo veću minutažu igračima koji su nisu imali minutažu u seniorskim utakmicama. Mali broj primljenih i veliki broj datih golova što govori i konačan rezultat 34-15 za nas.

Kadeti 2006.godište

Novi Beograd – Crvena Zvezda 26-19

U derbiju kola naši kadeti su bili izuzetno dominantni protiv vršnjaka iz Crvene Zvezde. U punoj Posco Areni videli smo jednu odličnu utakmicu naših momaka. Veoma dobra odbrana 3-2-1 i 6-0 bile su ključne za krajnji rezultat. Postigli smo i dosta lakih golova iz kontranapada. U pozicionom napadu bolji od ostalih bio je Lazar Lončarević koji je bio nerešiva enigma za crveno bele. Pored njega i ostali momci su pružili veliki dobrinos za nova 2 boda.

Pioniri 2008.

Novi Beograd B – Radnički Obrenovac 21-16

Drugo kolo Lmk za 2008 godište donelo nam je okršaj RK Novi Beograd B sa ekipom Radničkog iz Obrenovca. Borbena i agresivna igra obe ekipe sa dosta tehničkih gresaka gde se naša ekipa bolje snašla i na kraju slavila 21:16. RK Novi Beograd A je meč sa Partizanom zamenio trening utakmicom sa vršnjacima iz Pančeva. Provera koja nam znači pred nastavak lige Beograda.

SC Vozdovac - NBGD Obilic 24-16

Apsolutno zaslužena pobeda domaćina iako su naši dečaci ostavili sasvim dobar utisak. Momci se nisu predavali tokom celog meča i borili su se do kraja bez obzira na sigurnu prednost favorizovanog domaćina. Nastavljamo dalje i verujem da bez obzira na to sto smo najmladji u ligi mozemo da pariramo većini ekipa. Čestitke momcima za borbenost.

Dečaci 2010.godište

Novi Beograd B – Junior 9-16

Naši momci su nakon prošlonedeljnog duela nase dve ekipe,(A i B tima) koji je prošao u prijteljskoj atmosferi, prepunoj lepih poteza, izasli na megdan ekipi Juniora. Od starta se videlo da su momci usli u mec sa dozom opreza i u grču. Tehnicke grečke, promačeni penali i izgubljene lopte su dovele do vođstva Juniora na pluvremenu od 7:4 i na kraju i do trijumfa ekipe Junior. Sigurni smo da je ovo bio samo jedan loš vikend i da će naredne utakmice dovesti do boljeg rezultata i tečnije igre kojoj tešimo. Golman Arsenije Kutlača je nastavio dobro prošlosezonsku formu, a podršku je imao u kapitenu Stanimiroviću. Nasa A ekipa je bila slobodna ovaj vikend.

Devojčice 2010. Godište

ORK Lazarevac - Novi Beograd 3 - 23

Posle dva odložena kola došao je red na devočice 2010 da debituju u LMK Beograda. Naše devojčice su krenule silovito od samog starta, vrlo brzo stekle ozbiljnu prednost i više nego ubedljivo pobedile ekipu iz Lazarevca. Čestitke svim devojčicama na izvanrednom pristupu i ubedljivoj pobedi.