U polufinalu smo ’94!

R.K. “Novi Beograd” – R.K. “Rukobel” 27:23 (12:11)

Datum : 09.10.2010. godine, početak u 10h.
Teren na “Bežanijskoj kosi”

Ninkov (10 odbrana) , Cvijetić (4 odbrana) , Knežević B. , Kovačević 3 , Minić 2 , Popović 7 , Vrga 3 (2) , Knežević L. 8 , Pupavac 1 , Lazarević 1 , Đurović , Vukosav 2.

Igrač utakmice: Knežević Lazar

Naši momci su ispunili očekivanje i plasirali se u polufinale lmk Beograda , poslednjom pobedom u regularnom toku prvenstva , nad ekipom Rukobela. Ali iskreno , nije bilo baš lako.

Protivnik je utakmicu dosta ušao rasterećenije jer za njega utakmica nije imala rezultatski značaj kao za naše momke. I pored lošeg početka, naši momci dobro “otvaraju” meč i u 14. minutu prave prvu osetniju prednost (10:5) . Posle toga dolazi do opuštanja naše ekipe i veliki broj tehničkih grešaka , dozvoljavaju protivniku da na poluvremenu ode sa samo golom zaostatka (12:11).
U nastavku naši momci se vraćaju na svoj nivo igre i dobro odbranom, brzo nogom Lazaru Keževiću, omogućavaju par lakih golova iz kotranapada, gde vraćaju sigurnu rezultatsku zalihu za svoju ekipu (24:16 , 41. minut ). Do kraja utakmice , trener Simić daje šansu ostalim igračima sa klupe koji lagano privode utakmicu kraju!
Čestitamo momcima na dosadašnjem , uspehu , ali iskreno ih očekujemo i u finalu, a na tom putu će imati borbenu ekipu “ Voždovca” , koja u opšte nije najvan protivnik, ali uz ozbiljan pristup utakmici mislimo da naši momci neće imati problema.

Naravno , pozivamo i sve simpatizere kluba da dođu i pomognu našim momcima da stignu do finala.

Nedelja , 17.10.2010. godine , s.c. “ Bežanijska kosa” , od 12h!