Srebro za dečake 2001 god.

Prvog dana prvenstva u utakmicama po grupama poraženi smo od Crvene Zvezde 5-8, dok smo pobedli Železničar iz Niša 22-4. Sa pobedom i porazom zauzeli smo drugo mesto u grupi i u polufinalu išli na najvećeg favorita prvenstva, domaći Šamot.

U polufinalnoj utakmici odigrali smo najbolju utakmicu na prvenstvu. Izuzteno čvrsta odbrana

5-1 i u određenim momentima 4-2 bile su granitno čvrste. Kao i uvek sajajn na golu bio je kapiten Tasić Dušan. Utakmica je do poslednjih sekunda bila izjednačena. Posle izjednačenog početka (1-1, 2-2) naši dečaci golovima levorukog Nešić Ignjata povećavaju na 4-2. Šamot je do poluvremena izjednačio pa je u nastavku utakmice viđena tvrda i neizvesna završnica. U polsednjem minutu vođstvo nam je doneo sjajnim golom Pavle Cvijetić, i nakon što smo odbranili poslednji napad Aranđelovčana počelo je slavlje naših dečaka zbog plasmana u finale. Novi Beograd – Šamot 6-5 (4-4)

FINALE

Novi Beograd – Crvena Zvezda 8-10 (4-4)

Mesto odigravanja: Hala SRC Šumadija, gledalaca 200

Sudije: Tarajić, Andonovski (Pančevo)

Sedmerci: Novi Beograd 1(1), Crvena Zvezda 3(1)

Isključenja: Novi Beograd 2, Crvena Zvezda 1

Srebro za dečake 2001

Novi Beograd: Anđelković, Stefanović, Marić, Cvijetić 5, Mladenović, Radoičić, Jelić, Đerić Žarković, Mrdaković 1(1), Nešić 1, Stanić 1, Marinković, Pavlović, Zarić, Knežević, Tasić, Krstić, Golubović.

U finalnoj utakmici Novi Beograd je poražen od Crvene Zvezde 8-10. Sve do 24.minuta igralo se gol za gol (7 izjednačenja), kada su crveno beli napravili mini seriju 3-0 i stekli nedostižnu prednost. Dečaci iz obe ekipe prikazali su odličnu igru svih 30 minuta. Crvena Zvezda je bila bolja taman za konačnih 10-8. Rukometaši Novog Beograda osvojili su još jedno srebro u nizu u ovoj sezoni. Verujemo da će naredne sezone napraviti korak više i uz napredak u igri biti bliže zlatnim odličjima. Za najboljeg golmana turnira proglašen je kapiten Novog Beograda Dušan Tasić, dok je u idealnu postavu prvenstva izabran i Ignjat Nešić na poziciji desnog krila.

Posebno moramo da istaknemo da su naši dečaci imali fantastičnu podršku sa tribina hale Šumadija. Preko 30 navijača-roditelja su svaki potez naših dečaka pozdravili ovacijama. Na ovom prvenstvu su bili naš osmi igrač! Dečaci su igrom na terenu osvojili srebro, a roditelji su navijanjem na tribinama svakako zaslužili ZLATO !!!