Seniori ubedljivi u nastavku sezone

Novobeograđani sjajni na startu drugog dela sezone ...

Akademija Lečić – Novi Beograd 24-41 (13-18)

Novi Beograd: Nosović (3 odbrane), Isailović 3, Ristić 2, Tomov 4, Pešikan 2, Vušurović 3, Ivanović 3, Denić 2, Krstić 2, Ranin 2, Brajtigam 2, Milanović, Đorđević, Ivanović 3 , Stijović (14 odbrana)

Igrač utakmce: Stanić Aleksa

Kapiteni i službena lica utakmice

Posle pauze od skoro 3 meseca nastavljena je Prva Liga Centar. Na gostovanju u hali Šumice, Akademiji Lečić, Novi Beograd je zabeležio najubedljiviju pobedu u sezoni !

Početak utakmice je protekao izjednačeno i sve do 20-og minuta utakmice i rezultatski je bio egal 8-8.
Od tog momenta pa sve do kraja utakmice samo jedna ekipa je bila na terenu – Novi Beograd. Već do kraja poluvremena napravili smo lepu prednost od 5 golova razlike (18-13). U drugom poluvremenu smo samo nastavili gde smo stali u završnici prvog dela. Odlična odbrana na čelu sa povratnikom Stijovićem bila je nerešiva enigma za domaćine i sa nekoliko kontranapada prednost je bila dvocifrena već u 41.minutu – 24-14. Do kraja utakmice smo samo povećavali prednost. Trener Igor Nikolić je šansu pružio svim momcima sa klupe koji su je maksimalno iskoristili. Večeras je za seniore debitovao kadet Nosović Ognjen koji je dobio posledjnih 10 minuta da bude na golu i zabeležio je 3 odbrane.

Jaka odbrana Novobeograđana

Izjava najboljeg igrača utakmice Aleksa Stanića:
Vredno smo radili tokom pauze i večeras se taj trud isplatio. Ušli smo u utakmicu sa većom
željom za pobedom. Na početku smo imali malih poteškoća ali smo vrlo brzo preuzeli vođstvo
koje smo uvećavali do kraja utakmice. Svi smo se borili od prvog do poslednjeg minuta što je
donelo rezultat. Nastavljamo jako da treniramo i težimo ka višem rangu takmičenja.

Trener Igor Nikolić je istakao sledeće
– Iako smo imali određenih problema pred samu utakmicu momci su uspeli da nadoknade
izostanak bitnih igrača i svojim požrtvovanjem i angažovanjem uspeli da otvore utakmicu dobro.
Zadovoljan sam igrom i rezultatom a posebno me raduje igra igrača koji ulaze u rotaciji sa klupe.
Čestitam ekipi Akademije Lečić na fer i korektnoj igri i naravno svojim lavovima na novoj pobedi.