RK Novi Beograd – RK Jagodina 29:29 (13:16)

Broj gledalaca:100
Sudije: Purić, Popović
Sedmerci: RK Novi Beograd 4(4), RK Jagodina 3(2)
Isključenja: RK Novi Beograd 4 min., RK Jagodina 4min.

RK Novi Beograd: Nikolić N 2, Matičić V., Dubljević V. 1, Bjelić N. 1, Radoničić S. 3, Radenković N. 8(4), Čučković M., Marjanović S 2., Minić L. 3, Beljin S., Bojičić N. 3, Stevanović L., Zdravković D., Dimitrijević B. (14 odbrana), Laović A. 6.

Na semaforu je stajalo 29-28 za Novi Beograd 59.57 sec. U tom momentu imali smo oba boda u džepu. Tako nije mislio i kapiten Jagodine Matić koji je iskoristio smušenost naših momaka koji su dozvolili da poslednji šut prođe kroz blok i završi u mreži odličnog Dimitrijevića. Krenimo redom. Početak utakmice kao preslikan iz prethodna 2 kola. Prilično slab početak Novog Beograda gosti koriste i uglavnom imaju prednost 2-3 gola koju su sačuvali do kraja poluvremena. U drugom poluvremenu puleni trenera Maksimovića kao da su bili totalno druga ekipa u odnosu na prvi deo susreta. Izuzetno čvrsta i agresivna odbrana je inicirala preokret , tako da smo već do 38. minuta izjednačili a u 50. smo i vodili sa činilo se nedostižnih 24-21. Međutim, par brzopletih akcija i 2 nepromišljena poteza Minića koštali su nas mirne završnice što su iskusniji gosti kaznili i na već opisan način došli do velikog boda. U redovima Novog Beograda bolji od ostalih bili su golman Dimitrijević sa 14 odbrana i Radenković sa 8 golova.