ORK Šamot 65 – Novi Beograd 39-36 (17-17)

Sedmerci: ORK Šamot 65 6 (4) Novi Beograd 0(0)
Isključenja: ORK Šamot 65 6 minuta, Novi Beograd 10 minuta

ORK Šamot 65: Radosavljević 7, Spasojević, Simonović 13(4), Mitrović, Paunović 2, Tomić 1, Antić, Ranković 8, Ćirić 3, Praščević, Jelenić, Bajović, Živojinović 5, Bogićević.

Novi Beograd: Dimitrijević , Marković 4, Marjanović 1 , Dubljević 6, Radenković 6 , Gopić , Minić 2, Popović I, Stevanović, Breti, Laović 8, Bijelić 5, Popović B 4.

Igrač utakmice: Simonović (ORK Šamot 65)

Aranđelovčani su naneli prvi poraz lideru prvenstva Novom Beogradu. Tokom prvog poluvremena gosti su propustili priliku da u 23. minutu iz kontranapada povedu sa 4 gola razlike, što su iskusni domaćini kaznili i predvođeni fenomenalnim Banetom Simonovićem do poluvremena izjednačili. U drugom poluvremenu Šamot je uglavnom vodio od 2-4 gola razlike i mlada ekipa Novog Beograda nije uspela da uhvati rezultatski priključak ni jednog momenta. Naši momci su bili prilično oslabljeni neigranjem svojih saigrača Nikolića, Mandića, Radosavljevića i Matičića što je verovatno i uticalo na lošiju igru. Šamot je ovom pobedom ostao u trci za drugo mesto, dok je Novi Beograd i dalje vodeći na tabeli sa 6 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Moravu.