Preokret u samom finišu

RK “Kolubara” – RK “Novi Beograd” 32-33 (18-16)

Lazarevac, hala SRC “Kolubara”, gledalaca 70.

Kolubara: Ristić, Simić 1, Marković 7, Žarković M, Jovanović, Trivić Miloš 4, Trivić Milašin 4, Mrdović, Žarković L. 5, Todorović, Kovačević, Kostić, Petrović 7(2), Radojičić 4.

Novi Beograd: Marković, Matičić, Dubljević 1, Bijelić 3, Popović, Stojanović, Gopić 2, Minić 8, Mandić 10 (7), Nikolić 1, Stevanović, Breti (16 odbrana), Dimitrijević, Laović 8.

Izuzetno kvalitetna utakmica, u kojoj su naši momci tek u samom finišu stigli do 2 nova boda.
Uvek neugodna Kolubara iz Lazarevca, koja tradicionalno protiv Novog Beograda pruža najbolje partije propisno je namučila naše igrače, koji su uzgred sigurno i potcenili mlade Lazarevčane.
Več na startu utakmice bilo je jasno da nam domaćin neće olako prepustiti bodove i od rezultata 6-6 u 9. minutu sve je išlo na vodenicu “rudara” i već u 19. minutu je bilo neugodnih 15-10.
Tajm aut trenera Maksimovića malo je razmrdao naše momke i do poluvremena smanjili smo na podnošljivih 2 razlike.
U drugom poluvremenu sve do 51. minuta i rezultata 27-24 za Kolubaru neši momci nisu bili ni blizu pobede. Od tog momenta sa kvalitetnijom odbranom i i ovog puta sjajnim Bretijem na golu polako smo stizali domaćina. Treba istači da smo uz mnogo sreće postigli 3 gola kakva se retko viđaju i na volšeban način došli do bodova koji nas ostavljaju na vrhu tabele.
Svi igrači zaslužuju kritiku za neozbiljan priatup utakmici.
I ako iz ove utakmice ne izvuku pouke od ambicija u vidu plasmana i 1. ligu verovatno neće biti ništa.
Već u sledećem kolu nam u goste dolazi jedan od najozbiljnijh pretendenata za vrh tabele Morava Dunav Osiguranje iz Velike Plane.