Crvena Zvezda – Novi Beograd 28-27 (18-17)

Broj gledalaca: 200 gledalaca
Sudije: Vojvodić i Merdarević
Isključenja: C.Zvezda 6 minuta, Novi Beograd 10 minuta
Sedmerci: C.Zvezda 5(4), Novi Beograd 3(2)

Crvena Zvezda: Lazić 3, Terek 1, Komarek, Dukatarov 2, Vekić 7, Dokić, Kenjalo 2, Krspogačin, Stepanov 3, Golić 4, Miškov (12 odbrana, 1 sedmerac), Pašić 6 (4), Babić.

Novi Beograd: Nikolić, Matičić 3 (1), Popović, Dubljević 1, Bijelić, Dimitrijević (3 odbrane), Bojičić 2, Radenković 2 (1), Čučković, Minić 3, Radoničić 4, Stevanović 3, Zdravković (15 odbrana, 1 sedmerac), Laović 9.

U odloženoj utakmici 6.kola 1.lige naši najstariji rukometaši su propustili lepu priliku da se novom pobedom probiju do trećeg mesta na tabeli. Bolji od Novog Beograda bili su rukometaši Crvene Zvezde iz Mokrina.
Početak utakmice je nagovestio da ćemo teško osvojiti bodove. Slaba odbrana 6-0 i solidan napad Novog Beograda obeležili su prvih 15 minuta (10-10). Tek na moment bljesnuo bi Laović (8 golova u 1.poluvremenu) ali nije imao podršku ostalih saigrača. Još jednom se pokazalo da bez jake odbrane teško možemo da se nosimo sa iskusnijim protivnicima.
U drugom poluvremenu domaćini su poveli sa 20-18, i sa mini serijom 3-0 smo poveli u 38.minutu. Tada nismo iskoristili priliku da naparvimo osetniju prednost jer su domaćini flasterisali Laovića ali su ostali bekovi bili bez zapaženijeg učinka, samim tim i krila i pivotmeni bez dovoljno upotrebljivih lopti. Dosta posla će imati naš trener Maksimović da otkloni sijaset uočenih nedostataka.
Sledeća utakmica na programu je tek 12.novembra kada gostujemo odličnoj ekipi Vrbasa.