Poraz mladih Lavova u Prvom kolu!

PKB je savladao Novi Beograd u Prvom kolu Prve lige centar rezultatom 27:23 (14:12).  Mlade lavove ceka jos jedno gostovanje sledece nedelju u Valjevu protiv Metalca.

Na otvaranju nove sezone mlada ekipa Novog Beograda je dozivela poraz. Pocetak utakmice nije obecavao jer su domaci igraci bili motivisani i iskusniji dok su mladi lavovi igrali u grcu prvih 15 minuta i pored velikog motiva.  od 20. minuta Novi Beograd je napravio seriju 5:0 i preokrenuo rezultat ali iskusna ekipa nije dozvolila  iznenadjenje i vratila rezultat u svoju korist i iskusno privela poluvreme a kasnije kraj utakmice. Osam promasaja sa sest metara i jedan sedmerac i sam pocetak utakmice je dosta uticao na krajnji rezultat kao i vec spomenutno iskustvo igraca PKB-a.

– Dosta gresaka i oscilacija u igri nas je kostalo poraza. Ostaje nam mnogo da radimo i vec u drugom kolu u Valjevu da popravimo utisak i krenemo pobednickim nizom jer verujemo u nase mlade igrace. Kratko je prokomentarisao trener Akim Komnenic.