Počeo jesenji deo lige mlađih kategorija RSB

Pioniri 1995.

R.K. Novi Beograd – R.K. Kolubara 26:36 (12:19)

teren: studentski centar “Bežanijska kosa”
sudije : Veličković Ivan i Ilić Nikola

R.K. Novi Beograd: Andrejić (2 odbrane) , Tišma , Martinović 5 , Pupavac 11 , Ćirković 2 , Marušić 1 , Cvijetić 2 , Fetovski 5.

U 11.kolu beogradske lige mlađih kategorija ,za dečake 1995. godine i mlađe , satali su se domaći rukometni klub Novi Beograd i rukometni klub Kolubara , rezultat .

Na samom početku gosti kreću ubedljivo i već u 5. minutu vode sa 5:0 , to je bio znak za naše momke da treba da se probude , oni to i čine i za samo tri minuta vraćaju rezultat na “početak” 5:5.Domaća ekipa je bila dostojan protivnik sve do 16. minuta i rezultata 10 :10 , ali posle toga dolazi do pada u igri naših momaka, mali fond igrača za rotaciju dovodi do toga da gostujuća ekipa ode na poluvreme sa nedostižnih sedam golova prednosti(12:19). U drugom poluvremenu , još bolja igra gostujućih igrača i bezvoljnost naših momaka doveli su do toga da rezultat bude još nepovoljniji za nas , 26:36. Moramo istaći da je naša ekipa nastupila u nekompletnom sastavu (odsustvo Lazarevića zbog bolesti) , pa je i pored slabog fonda igrača , bila dodatno oslabljena , i podnela novi poraza od , u ovom trenutku , bolje ekipe iz Lazarevca .

Naravno treba reći i to da ovu ekipu uglavnom čine igrači rođeni 1996. godine (samo dva igrača 95. godište) i da je to u ovom trenutku ogromna razlika u fizičkom pogledu.

Mlađi kadeti 1994.

R.K.Novi Beograd “B” – U.R.K. Studentski grad 25: 17 (13:7)

teren: studentski centar “ Bežanijska kosa”
sudije: Veličković Ivan i Ilić Nikola

R.K. Novi Beograd “B” : Aleksandrić (12 odbana) , Ogrizović 8, Trajković 4 , Ivković 2 , Radovanović 1 , Jovanović 7 (2) , Živojinović 3 , Lajšić , Perković , Naumovski , Ćirković.

U nastavku jesenjeg dela , u okviru 10.kola beogradske lige mlađih kategorija ,za dečake rođene 1994.godine,odigran je komšijski derbi između U.R.K. Studentski grad i “B” ekipe našeg kluba.

U konačnom rezutatu slavila je naša ekipa sa 8 golova razlike , 25:17, no krenimo redom.

Na samom početku igralo se dosta izjednačeno ,gol za gol, prvu osetniju prednodt naši momci imaju u 12.minutu od 5 golova razlike (8:3) i tada trener gostiju traži tajm – aut. Ali i posle minuta predaha gostujuća ekipa ne uspeva da nađe rešenje za neprobojnu odbranu domaćih igrača i čak dolazi do još većeg zaostatka od 8 golova razlike (13:5 , 23. minut).

U drugom poluvremenu ništa se bitnije nije promenilo u odnosu snaga na terenu, konstantna dominiacija , zrela i disciplinovana igra domaćih igrača , slaba rezultatska neizvesnost, dovela nas je do konačnih 25:17 za Novi Beograd “B”!! Moramo napomenuti da je u ovoj utakmici debitovao i novi član rukometnog kluba N.Beograd , Igor Živojinović i to vrlo uspešno. Čestitamo i želimo mu još više uspeha na terenu.

Treba istaći da je ova utakmica izazvala veliko interesovanje ljubitelja rukometa (oko stotinak gledalaca) , moramo priznati više nego na nekim superligaškim utakmicama!!!

“A” ekipa našeg kluba nije igrala ovog vikenda jer je odložen meč sa Partizanom zbog tehničkih razloga.

Kadeti 1993.

Novi Beograd – Obilić 29-30 (14-13)

Loš start kadeta u jesenjem delu sezone. Poraz od Obilića nas je mnogo udaljio od borbe za vrh tabele. Ni vođstvo 22-17 u 43. minutu nije bilo dovoljno da zabeležimo pobedu. Obilić je iskoristio neozbiljnost u igri naših kadeta i polako sustizao prednost. U neizvesnoj završnici gosti su bili srećniji i spretniji i osvojli 2 boda. Kod Novog Beograda prelaznu ocenu zaslužuju samo kapiten Matičić (13 golova) i golman Trtović.

Juniori 1992.

Novi Beograd – Studentski grad 40-23 (18-13)

Novi Beograd: Ćojbašić, Vasić, Breti, Matičić 9, Krajnović 2, Nikolić 5, Popović Ivan 1, Stevanović 3, Popović Bojan 1, Gopić 8, Mandić 2, Šejnjanović. Trener Nikola Maksimović

Posle početnog ispitivanja snaga na startu utakmice i nekoliko promena vođstva, naši juniori su u drugoj polovini prvog poluvremena pojačali odbranu i predvođeni najboljim igračem utakmice Gopić Urošem napravili 5 golova rezlike do odmora. U drugom delu još angažovanjia igra naših juniora i razlika je rasla iz minuta u minut do maksimalnih 17 na kraju utakmice. Treba istaći Matičića i Gopića koji su bili bolji od ostalih. Raduje i angažovana igra Mandić Marka koji je pokazao da se na njega može ozbiljno računati u ovoj polusezoni.