Pobeda seniora uz dosta muke

U neizvesnoj utakmici seniori Novog Beograda ipak odnose dva nova boda protiv gradskog rivala Partizana...

Novi Beograd – Partizan 2   27-26  (14-12)

Novi Beograd: Perić (16 odbrana), Isailović 1, Ristić, Tomov  6, Pešikan , Vušurović 6, Denić 1, Krstić, Ranin 2, Brajtigam, Milanović, Ivanović 1 , Stijović, Jovanović 4, Stanić 6(2)

Igrač utakmce: Perić Nikola

Umalo od gotovog – veresija !  Ukratko bi bio opis utakmice između Novog Beograda i Partizana 2.

Predtsavljanje ekipa

Naši momci su prilično opušteno ušli u utakmicu protiv autsajdera u belim dresovima. Uvek silno motivisan Partizan je bio dobar protivnik u većem delu utakmice. Za Novi Beograd je debitovao golman Nikola Perić koji je iz Dinama iz Pančeva došao na dvojnu registraciju. Već na prvom meču pokazao je da će biti veliko pojačanje i adekvatna zamena za našeg prvog golmana Aleksu Suka koji se oporavlja od povrede. Perić je bio najzaslužniji za dva boda koja su „ostala“ u Pinkiju.

Nervozno su počele obe ekipe . Do sredine prvog poluvremena Partizan je vodio 1-2 gola razlike. Tada su naši momci iskoristili dva igrača više i serijom 5-0 preokrenuli rezultat. Na odmor smo otišli sa prednošću od 2 gola. Drugo poluvreme je počelo kao i prvo – u znaku Partizanovih igrača. Brzo su izjednačili a zatim i poveli. U poslednjih 15-ak minuta sjajne role imali su kapiten Jovanović i Vušurević koji su nas predvodili do maksimalnih 27-20 u 54.minutu. Svi su pomislili da su dva bada na kontu novobeograđana. Tako nisu mislili naši protivnici. Iz minuta u minut smanjivali su prednost da bi u poslednjih 10- ak sekundi imali šansu da čak izjednače !?  Utakmicu je obeležio veliki broj tehničkih grešaka obe ekipe i dosta promašaja. Novi Beograd je bio veoma nesiguran u situacijama kada smo napadali bez golmana. Samo neiskustvo protivnika nas je spaslo gubljenja „sigurnih“ bodova…

Detalj sa utakmice Novi Beograd – Partizan 2

U  narednom kolu u derbiju prvog dela prvenstva gostujemo u Loznici. Lepa prilika da odmerimo snage sa najiskusnijom ekipom u ligi i kandidatom za Super B ligu.

Izjava najboljeg igrača utakmice Perić Nikole:

• „Čestitam ekipi Partizana na fer i korektnoj igri i na borbi . Isto čestitam i našim momcima na dobroj igri…Prvo poluvreme smo odigrali dosta dobro, takođe i početak drugog. Pri kraju smo malo pali ali smo ostali pribrani i zabeležili zasluženu pobedu“.

Trener Igor Nikolić je istakao sledeće:

• „Jako je tesko pripremiti utakmicu kada ne znate u kom sastavu će nastupiti protivnička ekipa. Partizan ima dosta dosta kvalitetne igrače i znali smo da utakmica neće biti laka. Na 27:20 5 min do kraja, bezpotrebno smo se opustili što je ekipa Partizana iskoristila. To nam je za nauk da naredne utakmice igramo 60 minuta a ne 55. Dobra stvar je da je pobednički niz nastavljen i sada se spremamo za nastavak trke za sam vrh“.