Istorija

Rukometni klub “Novi Beograd” je osnovan 18. marta 2009. godine u Beogradu ciji je osnivac i predsednik kluba  Nikola Maksimovic.

Rukometni klub Novi Beograd nastoji da bude jedna od najuspesnijih skoli rukometa u Srbiji i Evropi i za deset godina postojanja uspeva u tome sto govore i postignuti rezultati. RK Novi Beograd ima 200 rukometasa, rukometasica i mini rukometasa. Ima devet takmicarskih selekcija i seniorsku ekipu u PRLC Beograd ciji igraci su iz Skole rukometa RK Novi Beograd. Mini rukomet se igra u pet Osnovnih skoli na Novom Beogradu i igraju Mini Ligu Novog Beograda gde se pripremaju za selekcije kluba.

RK Novi Beograd ima sest trenera koji su jedni od najboljih u Srbiji u radu sa mladima. Svi rade po planu i programu koji je odobrio sef struke i UO kluba. Klub radi na teritoriji Novog Beograda, Zemuna i Beograda (Hala Pinki, Baloni Lane i Posko Arena i SC Bezanijska Kosa) kao i u Osnovnim skolama na teritoriji Novog Beograda:  Jovan Sterija Popovic, Dragan Lukic, Ivan Gundulic, Branko Radicevic, Dusko Radovic, Djuro Strugar, Nadezda Petrovic itd.

Najveci rezultati su igraci koji su prosli skolu rukometa RK Novi Beograd i danas igraju sirom rukometnog sveta: Zoran Nikolic (Konstanca, Rumunija), Miljan Pusica (Minden, Nemacka), Nenad Mandic (Crvena Zvezda, Srbija), Djordje Pisaric (Metaloplastika, Srbija), Ivan Popovic (Granoljres, Spanija) itd. Za deset godina osvojeno je preko 150 trofeja u Srbiji i inostranstvu u raznim takmicenjima (Lige mladjih kategorija RSB i RSS, domaci i inostrani turniri, DRLC, PRLC itd). U izboru Rukometnog saveza Beograda RK Novi Beograd je najuspesniji klub na teritoriji Beograda pet godina od poslednjih sedam koliko se ova prestizna nagrada deli.

Boje kluba su Crvena i siva a slogan je:

“S NOVIM BEOGRADOM U NOVE POBEDE”