Rukometni Klub Novi Beograd odneo novu pobedu nad RK Beograd u VI kolu PRL Centar.

RK Beograd – RK Novi Beograd 23-33 (10-16)

Hala Šumice, bez gledalaca
Sudije: Radosavljević i Jevremović

RK Beograd: Vujić 1, Spasić, Mijatović 2, Ilić F 3, Šestić , Ilić V, Vulović 3, Milinčić 3, Peković 3, Đoković 3, Marmut, Knežević 2, Vasić, Jovanović 3, Đorđević.

RK Novi Beograd: Suk, Đurić, Stijović, Isailović 4, Đorđrević, Ranin 5, Krstić 2, Vušurović 2, Duracović, Vrabeš 1, Karlović 2, Jovanović 5, Stanić 8, Hajdin 1, Ćosić 2, Ivanović 1.

U utakmici 6.vanrednog kola Prve Lige Centar rukometni klub Novi Beograd je opravdao ulogu favorita pritiv novajlije u ligi – ekipe Beograda. Samo u prvih 20-ak minuta utakmice bilo je izjednačeno, a sve posle toga proteklo je u dominaciji momaka u teget dresovima. Čvrsta odbrana i napadi preko krila preko Ranina i Isailovića stvorile su lepu raziku pred poluvreme (16-10). U nastavku najiskusniji Stanić i Jovanović su diktirali ritam. Svi igrači iz sastava su dobili priliku. Važno je napomenuti da je 16-ogodišnji Andrej Karlović debitovao u odsustvu povređenih levorukih kolega Ristića i Brajtigama. Već na svom debiju upisao se 2 puta u listu strelaca…
U sledećem 7.kolu ekipa Novog Beograda je slobodna.

Jedan od zapaženijih igrača utakmice Mihajlo Jovanović:
U utakmici protiv RK Beograda smo opravdali ulogu favorita i upisali novu pobedu. Obzirom da smo na vrhu tabele i težimo ulasku u viši rang zajedno sa RK Sindjelic i MRK Loznica, svaka pobeda nam je veoma značajna. Ekipa Beograda je veoma mlada ekipa, i ima dosta prostora da napreduje. Mi smo igrali brzo, sa jakom i čvrstom odbranom i dobrom igrom na krila, što su oba naša krila iskoristila i bila na visini zadatka. Početak utakmice smo otvorili loše, medjutim do sredine prvog poluvremena smo se vratili i napravili razliku koju smo držali sve do kraja. Zadovoljan sam što smo uspeli da odigramo dobru utakmicu u kojoj smo svi imali šansu da zaigramo. Čestitam ekipi RK Beograda na dobroj i fer utakmici, takodje čestitam i svojim saigračima a pogotovo Aleksi Staniću koji je i na prethodne dve utakmice bio izvanredan i potpuno zasluženo bio igrač utakmice na ovoj utakmici. Sledeće kolo smo slobodni, a potom sledi meč sa RK Rekreativo, koji neće biti lak pošto je ekipa Rekreativa veoma iskusna. Medjutim, ja verujem u svoje momke i smatram da imamo dovoljno vremena da dobro pripremimo utakmicu i nastavimo niz pobeda.

rukometni klub novi beograd seniori
Srednji bek novobeograđana Mihajlo Jovanović

Debitant, Andrej Karlović, je izjavio sledeće:

Mislim da je ekipa loše otvorila utakmicu i samim tim smo protivnicima dali nadu da mogu da pobede ovaj meč, ali nakon odličnog starta drugog poluvremena pitanje pobednika je već bilo rešeno. Samim tim pri kraju meča sam dobio priliku da po prvi put zaigram za prvi tim. Mislim da sam odlično iskoristio svoju šansu i nadam se da je trener zadovoljan onime što sam pokazao na terenu. Srećan sam povodom debitantskog nastupa i takodje bih hteo da cestitam saigracima na jos jednom pobedi u novoj sezoni.