Lozničani na kolenima

Derbi kola Prve Rukometne Lige Centar MRK Loznica - RK Novi Beograd pripalo našim momcima u neizvesnoj utakmici sa puno naboja i tenzije...

MRK Loznica – Novi Beograd 31-32 (14-18)

Novi Beograd: Stijović (12 odbrana), Nosović, Isailović, Ristić 8, Tomov 3, Mandić, Vušurović, Ranin, Vraneš, Brajtigam, Jovanović  5(2), Stanić 12(4), Milanović, Denić 3, Krstić, Ivanović 1.

Igrač utakmice: Stijović Jovan (Novi Beograd)

Derbi 9.kola Prve Lige Centar u dvorani Lagator je opravdao očekivanja.

Naši prvotimci posle nešto lošije partije u prošlom kolu odigrali su mnogo kvalitetnije i angažovanije i zasluženo ostvarili pobedu 31-32. U uvodnih 10-ak minuta igralo se gol za gol, kada su naši momci sa izuzetno agresivnom odbranom iznenadili protivnika i sa nekoliko kontranapada stekli lepu prednost od 4 gola (7-11). Trener Igor Nikolić je sjajnom taktikom neutralisao najboljeg igrača domaćina Mitrović Aleksandra što je pravilo dosta problema Loznici, pogotovo u napadu. Do kraja prvog poluvremena uspeli smo da održimo prednost od 4 gola (14-18). Vredno je istaći odlično prvo poluvreme Ognjena Ristića i Alekse Stanića koji su predvodili naš napad.

Početkom drugog poluvremena dobro smo koristili situacije sa  igračem više i poveli sa velikih 6 golova razlike u 41.minutu (16-22). Iskusni domaćini su se zaigrali odlučnije i brzom serijom 5-0 smanjili na     21-22. Tajm aut trenera Igora Nikolića došao je u pravom trenutku da se konsolidujemo. U završnih 10-ak minuta naš najistaknutiji pojedinac bio je golman Jovan Stijović koji je sa nekoliko bravuroznih odbrana poneo epitet igrača utakmice.

Bitnije od same pobede i dva boda je želja za pobedom, borbenost i pristup svih igrača koji je bio na najvišem mogućem nivou.

Igrač utakmice Stijović Jovan

U sledećem kolu dočekujemo uvek neugodnu Rakovicu.

Izjava igrača utakmice Stijović Jovana:

• Otvorili smo utakmicu sjajno! Ponosan sam na svoju ekipu i zahvalan sam saigračima na podršci. Nismo pokazali naš pun potencijal ali radićemo još jače kako bismo dokazali da nam je mesto na vrhu tabele. Čestitam svojim saigračima na hrabrosti, želji i borbenosti, treneru Igoru Nikoliću i predsedniku Kluba Nikoli Maksimoviću. Naravno čestitke i ekipi Loznice na fer i korektnoj igri, ali mislim da smo zaslužili pobedu danas! S novim Beogradom u nove pobede !