Kup Srbije: Superligaš pao u Pinkiju !!!

Gledalaca: 400.
Sudije: Nenadić Branislav i Stefanović Darko (Beograd)
Sedmerci: Novi Beograd 7(7), Naisus 2(2)
Isključenja: Novi Beograd 16 minuta, Naisus 12 minuta.

Novi Beograd: Dimitrijević 12 odbrana , Marković , Matičić 5 , Dubljević 3, Bijelić 4, Radenković 3(1) , Gopić , Popović 1, Nikolić 6 , Mandić 8(6), Stevanović , Breti 6 odbrana, Laović 1, Radosavljević.

Naisus: Basarić, Mađar 5, Stoilković 3, Vasiljević, Santrač 3, Dolić, Ranđelović 2, Jovanović 9 (2), Đukić 3, Pavlović, Stefanović, Todorović 2, Milosavljević, Anđelić 1.

Igrač utakmice: Matičić Viktor

U 1/8 finala Kupa Srbije za rukometaše “Novi Beograd” je eliminisao superligašku ekipu “Naisus” iz Niša. Za mnoge je naša pobeda prvorazredna senzacija, ali mnogobrojna publika u hali “Pinki” u Zemunu prisustvovala je još jednoj sjajnoj partiji naših momaka i sasvim zasluženoj pobedi. Poletarci Novog Beograda su imali mnogo više želje od dosta iskusnijih nišlija što je bilo i presudno. Izuzetna borbenost krasila nas je tokom cele utakmice. Na samom početku dosta nervozna igra novobeograđana i vođstvo Naisusa od 10-6 i 13-9 u 24. minutu. U završnim minutima prvog poluvremena sa jakom odbranom i nekoliko golova iz kontranapada uhvatili smo priključak. Drugo poluvreme je do 45. minuta bilo prilično izjednačeno, da bi posle toga Novi Beograd stekao solidnih 3 gola prednosti koji su bili dovoljni za mirniju završnicu. Nije nas poremetilo ni treće isključenje kapitena Mandića u 50. minutu. U sjajnom finišu briljirao je Nikola Bjelić koji je sa 4 gola i 2 asistencije u polsednjih 15 minuta bio jedan od zaslužnijih za pobedu. Treba istaći i ulogu Mihaila Mikija Radosavljevića koji nije ulazio u igru, ali je svojim savetima izuzetno pomogao treneru Maksimoviću, mladim igračima, kao i golmanima Bretiju i Dimitrijeviću koji su ukupno zabeležili sjajnih 18 odbrana.

U 1/4 finalu Kupa Srbije 23. marta u hali “Pinki” dočekujemo pobednika utakmice Mokra Gora – Vojvodina. Svi igrači na čelu sa trenerom Maksimovićem očekuju da se plasiraju i u polufinale Kupa, što bi bio istorijski uspeh! Ako prikažu igru kao iz utakmice sa Naisusom uspeh će biti blizu bez obzira na ime protivnika.