Kadeti osvojili memorijalni turnir “Ljubomir Pokrajac” u Pančevu

Najbolji srednji bek na turniru kapiten Aleksa Minić (Novi Beograd)

U nedelju , 01.05.2011. godine, naši kadeti (1994. godište) učestvovali su na 3. memorijalnom turniru “Ljubomir Pokrajac” u Pančevu i to vrlo uspešno.
Naime, u konkurenciji 6 ekipa , koje su bile podeljene u dve grupe (grupa A: Partizan – Beograd, Dinamo – Pančevo , Jabuka – Jabuka ; grupa B: Rukobel – Beograd , Konjuh – Živinice (BiH) i Novi Beograd) , osvojili smo zasluženo prvo mesto.
U prvoj utakmici u grupi savladan je dobro poznat protivnik, ekipa beogradskog “Rukobela” , rezultatom 25:18 (13:6).

Novi Beograd: Cvijetić , Maletić , Kovačević 2, Radovanović 2, Minić 3(1), Pupavac, Vrga 2(1), Jovanović 1, Ivković 2, Milutinović 1, Dinčić 2, Knežević B. 1(1), Vukosav 3, Popović 2, Trajković 4.

Druga utakmica u grupi odigrana je protiv “Konjuha” iz Živinaca (BiH). Posle uvodih ispitivanja snaga na terenu u prvom poluvremenu , naša ekipa je uz par dobrih kontranapada u drugom poluvremenu rešila utakmicu u svoju korist 25:19 (14:13) i tako izborila plasma u polufinale gde nas je čekala ekipa Dinama iz Pančeva.
Novi Beograd: Cvijetić , Maletić , Kovačević 4, Radovanović 1, Minić 2, Pupavac 2, Vrga 3, Jovanović, Ivković , Milutinović 3, Dinčić 1, Knežević B. 7(1), Vukosav, Popović, Trajković 2.
U polufinalu savladana je ekipa “Dinamo” iz Pančeva i to više nego ubedljivim rezultatom 26:15(15:7). Već na početku su naši momci ozbiljnom igrom u odbrani i brzi kontranapadima pokazali koja ekipa realno zasluzuje finale (10. minut 6:0).
Novi Beograd: Cvijetić , Maletić , Kovačević 3, Radovanović 4, Minić 1, Pupavac , Vrga 3, Jovanović 2, Ivković 3, Milutinović 4, Dinčić 1, Knežević B. 2, Vukosav, Popović 2, Trajković 1.

U poslednjoj utakmici na turniru sastale su se , do tada , dve neporažene ekipe, “Jabuka” i “Novi Beograd”. Sam početak finala je bio jako čudan. Naime , sudije koje su do tada sudile ceo turnir odustale su da sude finale pod izgovorom da su umorne. Organizatori zbog nemogućnosti nalaženja sudija u tom trenutku (četiri sudijska para otkazala dolazak pred početak turnira), angažuju dva rukometna radnika iz Jabuke i Pančeva da privedu turnir kraju. Može se blago reći da sudije nisu bile objektivne u ovoj utakmici i nijednog trenutka našim momcima nisu dozvolili osetniju prednost. Ipak u drugom poluvremenu naši momci prave seriju od 4:0 (27. minut 17:13) i u tom trenutku se mislio da ni “blago” naklonjene sudije neće uspeti da poremete naše momke u osvajanju trofeja, ali ipak uz par čudnih i diskutabilnih odluka dovode utakmicu u neizvesnu završnicu, koja se na kraju završava nerešenim rezulatom 21:21(12:11), uz poništen regularan gol naše ekipe u poslednjem napadu na meču. Pristupilo se izvođenju sedmeraca i uz dve rutinske odbrane, našeg golmana Cvijetića, kadeti “Novog Beograda” ponavljaju uspeh svojih satrijih drugara (1992. godišta) i po drugi put osvajaju torfej “Ljubomir Pokrajac” 23:21 (21:21 , 12:11).
Novi Beograd: Cvijetić , Maletić , Kovačević 4, Radovanović , Minić 4(1), Pupavac 3, Vrga 2, Jovanović, Ivković, Milutinović 1 (1), Dinčić, Knežević B. 3(2), Vukosav 1, Popović 5, Trajković .
U našoj ekipi bilo je i najboljih pojedinaca turnira.
Najbolji golman turnira bio je Rade Cvijetić , a plaketa “Ljubomir Pokrajac” za najboljeg srednjeg beka pripala je zaluženo našem kapitenu Aleksi Miniću.