Kadeti korak do medalje

SC Voždovac – NOVI BEOGRAD 23-24 (12-12)

OŠ Drinka Pavlović,

NOVI BEOGRAD: Trtović 9 odbrana, Pavlović 1, Krajnović, Nikolić 3, Matičić 5, Popović 6, Knežević, Vrga, Minić, Tmušić 3, Dujović 1, Ogrizović 5
trener : Nikola Makismović

Važna pobeda naših kadeta. I ovoga puta nisu izostale velike oscilacije u igri koje su u ovoj sezoni sve učestalije. Posle izjednačene igre gol za gol tokom celog prvog poluvremena i konačnih 12-12 na odmoru u drugom delu odigrali smo mnogo kvalitetnije. Trener Maksimović je promenio odbranu 5-1 u 6-0 što je bio ključan momenat. Vrga je imao izuzetno važnu ulogu u odbrambenim zadacima. Pomogli su mu Popović Dujović i Ogrizović i uz boljeg Trtovića na golu polako smo stvarali prednost. Napad je dobor funkcionisao i preko Matičića, Popovića i dalekometnih šuteva Ogrizovića došli smo do činilo se nedostižnih 21-14 u 43. minutu. naši momci su se opustili što je SC Voždovac kažnjavao iz napada u napad i stigao na samo gol razlike minut i po pre kraja. Naš polsednji napad trajao je do 10 sekundi pre kraja. Usled pasivne igre sudije su nam oduzele loptu na 7 sekundi do kraja tajm aut SC Voždovca, ali to nije uticalo da se promeni rezultat na semaforu 24-23 za Novi Beograd. Svakako da će trener Maksimović i igrači dobro izanalizirati zašto dolazi do tolikih padova u igri i da već na 4-5 utakmici imamo prednost od 6-7 golova razlike i da ne uspevamo da je zadržimo do kraja… U narednim utakmicama takvo opuštanje može skupo da nas košta. Sledeći vikend je na programu utakmica sa vršnjacima iz Crvene Zvezde.