Dupla kruna za Novi Beograd

U prvoj utakmici protiv Olimpika naši momci su dominirali tokom čitavog meča, što se i očekivalo. Odlična igra u odbrani je rezultirala sigurnim napadom i lakim golovima iz polukontre i kontre. U takvoj igri dominirali su krilni igrači i na kraju naš tim je slavio sa ubedljivih 19:3.

Drugu utakmicu u grupi smo igrali protiv najozbiljnijeg protivnika,ekipe Smedereva. Prvo poluvreme se igralo gol za gol, to pokazuje i rezultat sa poluvremena 5:5. U drugom poluvremenu naši momci su zaigrali čvršće u odbrani i sa nekoliko sjajnih intervencija golmana napravili smo razliku od 4 gola. U tom ritmu smo priveli utakmicu kraju i slavili rezultatom 12:8.

Kolubara je bila poslednji protivnik u grupi. Naši rukometaši su vrlo ozbiljno i skoncentrisano ušli u ovaj meč, svesni da im pobeda obezbeđuje direktan plasman u polufinale. Igrao se lep i atraktivan rukomet. Greške su svedene na minimum i takva igra našeg tima je omogućila da na kraju slavimo ubedljivu pobedu – 11:6.

U polufinalu nas je čekala nezgodna ekipa S.K.B.G. Svesni da protivnik kažnjava svako opuštanje od samog početka smo uspostavili sigurnu igru. Čvrsta odbrana i sjajne odbrane golmana su nam donele prednost od samog početka 6:1. Već posle prvog poluvremena se potajno slavio ulazak u finale. U drugom poluvremenu smo potvrdili dominaciju i uz još agresivniju odbranu pobedili sa ubedljivih 12:5.

Dupla kruna za Novi Beograd 2012

Finale: Novi Beograd – Studentski grad 9-5 (4-2)

Rival u finalu nam je bio Studentski grad. Ekipa sa kojom na većini takmičenja igramo mečeve za medalju. Lepo smo počeli meč i rano vođstvo od 3:0 nam je dalo sigurnost. Komšije se ne predaju i sa dva uzastopna gola vraćaju rezultatsku neizvesnost. Na odmor odlazimo sa dva gola prednosti 4:2. Po rezultatu se vidi da su odbrane obe ekipe izuzetno dobro funkcionisale. Pogotovo su naši momci sjajni bili u tom segmentu igre. U drugom delu Studentski grad prvi postižu gol i pokazuju da utakmica još nije gotova. U nekoliko navrata su imali priliku da dođu do izjednačenja, ali kao i tokom celog prvenstva odlična igra u odbrani naših momaka to ne dozvoljava. U drugom poluvremenu preko odličnih krila Ljubičića i Milinkovića i pivotmena Stojkovića povećavamo prednost na nedostižnih 4 gola prednosti. U prelomnim trenucima je golman Draganić bio nesavladiv.

Konačnih 9:5 je realan odnos snaga na terenu Iako je ekipa funksionisala kao jedan pravi kolektiv izdvojili su se pojedinci: