RK NOVI BEOGRAD – Morava D. Osiguranje 34-34 (17-23)

Hala PINKI u Zemunu, gledalaca 300.

Sudije: Stefanović Darko i Nenadić Branislav (obojica Beograd)
Sedmerci: Novi Beograd 5(4), Morava D. Osiguranje 1(1)
Isključenja: Novi Beograd 10 minuta, Morava D. Osiguranje 16 minuta.

NOVI BEOGRAD: Breti (14 odbrana), Dimitrijević (4 odbrane), Stojanović, Bijelić, Marković, Matičić 3, Dubljević, Gopić 1, Minić 9, Mandić 7 (4), Nikolić 6, Laović 8, Popović, Stevanović. trener Maksimović Nikola

Morava D. Osiguranje: Genčić, Milanović 8, Radosavčević 3, Stoiljković, Đurković, Rakić 8, Urošević 1, Begović 6, Dimitrijecić (16 odbrana), Dobrosavljević, Bojković 4, Belić, Dunjić, Elezović 3. trener Milojević Ivan

Dva potpuno različita poluvremena u Pinkiju. U prvom poluvremenu potpuna dominacija gostiju iz Velike Plane. Neverovatno je koliko je loše Novi Beograd odigrao prvo poluvreme. Ni najverniji simpatizeri se ne sećaju da smo na jednoj prvenstvenoj utakmici primili za poluvreme čak 23 gola?! Sve je pokušavao trener Maksimović i 3-2-1 odbranu, pa 5-1, i 6-0 ali ni jedna nije davala rešenje za brz napad iskusnih gostiju. Jedan od najstarijih igrača lige Begović (42 godine) se prosto poigravao sa više nego duplo mlađim Minićem i Markovićem.
Svih 6 svojih golova postigao je u prvom poluvremenu. Jedini koji zaslužuje prelaznu ocenu za igru u prvom poluvremenu je kapiten Mandić koji je bio prilično usamljen u svojim pokušajima. Većim delom igre bilo je od 4 do 6 golova prednosti za Moravu. u 29. minutu bilo je maksimalnih + 7 za goste – 23-16! Verovatno si tada svi prisutni u hali Pinki (ponovo preko 300 gledalaca) pomislili da je na pomolu rezultatska katastrofa Novog Beograda. Tako nisu mislili trener i igrači koji su u nastavku pokazali svoje pravo lice. Sa kvalitetnom odbranom 6-0 i fantastičnim Bretijem na golu, uz naše najjače oružje kontranapad već za 6 minuta smanjili smo na aktivnih 2 razlike – 23-21.
Ni tajm aut trenera gostiju nije prekinuo našu seriju realizovanih kontranapada i već u 47. minutu smo imali prednost 27-25. U tim trenicima smo mogli možda i da rešimo utakmicu u našu korist da je Laović realizovao zicer, a odmah zatim i Dubljević promašuje u izglednoj situaciji. Iskusni gosti su to iskoristili i izjednačili rezultat u 53. minutu 29-29.
U poslednjih minut i po gosti iz Velike Plane ulaze sa 34-32. U tim trenucima jedini iskusan igraču Novom beogradu Laović postiže dva vezana gola i u oslednjih 25 sekundi smo se odbranili i osvojili ipak zasluženo jedan bod. Sve u svemu jedna kvalitetna utakmica, u kojoj su mogli da uživaju brojni ljubitelji rukometa u Zemunskoj hali Pinki. Bitno je istaći da smo i drugu uzastopnu utakmicu bili lišeni pomoći Mihaila Radosavljevića i tek operisanog kadetskog reprezentativca Nemanje Radenkovića čiji se povratak na teren očekuje za mesec dana.Na tabeli i dalje prvu poziviju zauzima Novi Beograd a u stopu ga prati Morava D. Osiguranje.

U sledećem kolu gostujemo ekipi Mladost Palanački Kiseljak.