Gledalaca 1000
Sudije: Nikola Radulović i Zlatan Savić (Beograd)
Sedmerci: Novi Beograd 4(4), Vojvodina 1(1)
Isključenja: Novi Beograd 6 minuta, Vojvodina 6 minuta.

Novi Beograd: Dimitrijević 25 odbrana , Marković 5, Marjanović , Dubljević 1, Bijelić 2, Radenković 3(1) , Gopić , Popović , Nikolić 2 , Mandić 6(1), Stevanović , Breti, Laović 3, Radosavljević.

Vojvodina: Jovanović 2, Popov 4, Radišić M. 4, Barišić 3, Imbronjev, Abadžić S.( 21 odbrana), Vujačić, Abadžić V. (1 sedmerac), Radišić B. 2, Knežević 1, Damjanović N, Čupković, Hodžić, Mandić 8 (1).

Igrač utakmice: Branko Dimitrijević (Novi Beograd)

Samo malo iskustva je nedostajalo našim momcima da se plasiraju na završni turnir Kupa Srbije!
U fantastičnom ambijentu u hali Pinki pred oko 1000 gledalaca Novi Beograd je propisno namučio superligašku ekipu Vojvodine iz Novog Sada. Samo je jedan korak delio je naši momke od još jedne senzacije u Kupu Srbije. Nošeni sjajnom podrškom sa tribina, mladi rukometaši Novog Beograda odigrali su odličnu utakmicu. Već u uvodnim minutima bilo je jasno da je Novi Beograd u meč ušao sa namerom da pobedi. Tokom prvog poluvremena prednost je uglavnom bila u našu korist od jednog do 2 gola. Čvrstom odbranom 3-2-1 potpuno smo zaustavili bekovsku liniju Novosađana Mandić-Barišić-Jovanović, a najviše problema imali smo sa sjajnim pivotmenom Popovim a kasnije i Mandićevim šutevima iz daljine. Golman Dimitrijević je već u prvom delu imao 14 odbrana i on je inicirao razvijanje ubitačnih kontranapada koji su i naše najjače oružje. Na odmor se otišlo rezultatom 13-11 u korist Novog Beograda.
U drugom poluvremenu poveli smo 14-11 i u tim momentima smo ispustili priliku da možda i rešimo utakmicu u svoju korist. Najpre je Marković ispustio loptu u čistoj kontri, a potom je i Laović pogodio stativu sa 6 metara. Iskusni igrači Vojvodine su to kaznili i vrlo brzo izjednačili. Od 38. do 49. minuta igralo se gol za gol i onda je nekoliko sudijskih grešaka bilo na našu štetu. Najpre je čista oduzeta lopta našeg kapitena Mandića vraćena Vojvodini, da bi koji minut kasnije golman Dimitrijević odbranio šut Jovanoviću sa desnog beka, lopta se odbila od kotur tepiha iza gola aut linije, a umesto lopte za našeg golmana, levo krlio Miša Radišić hvata odbijenu loptu od tepiha i postiže gol! Sudije priznaju neregularan gol i naši momcu su u tim momentima psihički pali. Potom je usledilo nepostojeće isključenje Dubljevića i iskusni gosti od 20-20 prave mini seriju 3-0 i prolaze u polufinale Kupa Srbije.
U svakom slučaju sve čestitke zaslužuju naši momci za prikazanu igru i za borbenost, ali ostaje veliki žal za propuštenom prilikom da se plasiraju na završni turnir Kupa Srbije.

Vojvodini sve čestitke za pobedu i puno sreće na završnom turniru koji će se igrati u Novom Sadu početkom maja.