Uspešno četvrto kolo Mini lige

Rukometaši i rukometašice Novog Beograda bili su izuzetno uspešni u poslednjem kolu Mini lige.

Najstarija kategorija dečaka rođenih 2000. godišta idalje protiče u dominaciji naše dve ekipe koje su za sada sa 100% učinkom. Novi Beograd je bio ubedljiv protiv Voždovačkog (26:4), dok je NBGD takođe ubedljivo nadigrao Sinđelić (13:5). U kategoriji 2001. imali smo polovičan učinak. Novi Beograd je savladao SGD sport + sa 25:2, NBGD je posle vođstva u prvom poluvremenu nadigram od ekipe Crno beli, dok je naša najmlađa ekipa u ovom godšitu New Belgrade podelila bodove protiv komšija iz Indeksa. Kod najmlađih dečaka rođenih 2002. godine i mlađi Novi Beograd je posle izjednačenog prvog poluvremena u nastavku bio mnogo ubedljiviji protiv Kolubare iz Lazarevca (10:5). NBGD je poražen od Indeksa 8:11, dok su naši najmlađi dečaci iz New Belgrade-a bili dostojan portivnik Beogradu (4:8)

Ženske ekipe Rukometnog kluba Novi Beograd su zabeležile dve pobde i poraz. U prvom meču ekipa 2000. je izgubila od Taurunuma s 6:3 i na taj način je kažnjena za veoma loše izdanje u prvm poluvremenu. Nakon prvih 15 minuta naše gracije su gubile s 6:0. Malo su se trgle u nastavku ali nije bilo vremena za potpuni preokret. Ekipa 2001. je zabeležila tešku ali zasluženu pobedu protiv Radničkog iz Obrenovca. Vodili smo gotovo celu utakmicu ali nijednog trenutka nismo uspeli da potpuno slomimo otpor žilavog rivala. Ipak, u samom finišu meča smo prelomili rezultat i na kraju upisali drugu pobedu u ovoj kategoriji od tri utakmice. Na kraju je rezultat glasio 17:15.

Na kraju takmičarskog dana i ekipa 2002. je upisala svoju drugu pobedu u ligi. Meč protiv, takođe, obrenovačkog Radničkog bio je kao preslikan duelu ovih ekipa u starijem uzrastu. Iako smo od početka bilo bili u prednosti, koja je u nekoliko navrata, iznosila i pet golova, brojnim tehničkim greškama smo dozvoljavali rivalu da nas stigne, u jednom trenutku čak i prestigne. Ipak, sjajnom igrom u finišu uspeli smo na kraju da zabeležimo ubedljivu pobedu – 21:16.

Kompletne rezultate I tabele u svim kategorijama možete pogledati u zvaničnom biltenu rukometnog Saveza Beograda OVDE