Broj gledalaca: 100

Sudije: Boričić i Marković (Beograd)

Sedmerci: BASK 10(5), Novi Beograd /

Isključenja: BASK 22 minuta, Novi Beograd 16 minuta

BASK: Savić 4, Jovanović, Vujović 5(1), Krstajić, Samardžić 2, Knežević, Mitrović 6, Tomić A (16 odbrana), Tomić V. 11(4), Branković, Nikolić, Oljača, Orlović, Maksimović 2, Todorović 1, Mišković.

Novi Beograd: Delić, Matičić 4, Dubljević 1, Radoničić 1, Dimitrijević (12 odbrana, 4 sedmerca) Radenković 3, Čučković (2 odbrane, sedmerac) Beljin 3, Vrga, Andrejević, Stevanović 1, Nikolić 1, Laović 5, Krstić 4, Knežević 4.

Igrač utakmice: Vlada Tomić (BASK)

U derbiju 7. kola u Posco Areni kraj "Careve Ćuprije" prvotimci Novog Beograda poklekli su od lidera BASK-a. Novi Beograd je bio ravnopravan rival samo u prvih 18 minuta. U tim trenucima dešavaju se čini se i najbitniji momenti utakmice. Naši momci u dva navrata pri rezultatu 9-9 ne koriste brojčanu prednost na terenu (5 protiv 4) što domaćini kažnjavaju i prave seriju od 6-0 i stiču kapitalnu prednost 15-9. Nekoliko izmena u postavi i tajm-aut nisu bitno promenili odnos snaga na terenu.

U drugom poluvremenu sjajan početak Novog Beograda mini serijom 2-0 i napadom za -2 kada je dosuđen nepostojeći prestup Matičiću ispuštamo prvu priliku da se približimo BASK-u. Do 38.minuta domaćini ponovo koriste naše slabosti pre svega u napadu i povećavaju na maksimalnih 8 golova prednosti (24-16). Novi tajm-aut trenera Maksimovića i promena zonske formacije daju rezultat. za samo 7 minuta serijom 5-0 prilazimo na aktivnih 24-21. I kao po pravilu kada god smo se približili na pristojnu razliku sudije prave nekoliko grešaka na našu štetu (nedosuđen očigledan sedmerac nad Radenkovićem) što iskusniji domaćini znalački koriste i ponovo se odlepljuju na velikih +6.

Do kraja utakmice naši momci su se maksimalno borili ali više od pristojnog poraza nisu mogli. Za kraj iznećemo jedan zanimljiv statistički podatak kada su dosuđeni sedmerci u pitanju. Za BASK 10 sedmeraca , za Novi Beograd NIJEDAN !

U 8. kolu Novi Beograd dočekuje Obilić. Utakmica se igra u nedelju u hali "Pinki" sa početkom u 19 časova!