Broj gledalaca: 500

Sudije: Knežević, Lončarević (Beograd)

Sedmerci: Novi Beograd 4(4), Požarevac 8(6)

Isključenja: Novi Beograd 12 minuta, Požarevac 8 minuta.

Novi Beograd: Nikolić 1, Matičić 8 (4), Delić, Dubljević 7, Bijelić 3, Dimitrijević (13 odbrana), Radoničić 3, Radenković 5, Čučković (2 sedmerca), Krstić, Knežević 1, Beljin 5, Stevanović 1, Andrejević.

Požarevac: Popović (6 odbrana), Radivojević 4(2), Ilić 4, Đorđević. Marjanović Z, Veljković, Filipović, Stojković, Golubović 2, Bojković, Ljubenović (5 odbrana), Džekulić 5, Petrović 4, Bojanović 9(4), Marjanović N, Vučković 2.

Igrač utakmice: Dubljević Veljko (Novi Beograd)

U sjajnom ambijentu hale "Pinki" Novi Beograd je savladao Požarevac i tako žabeležio peti uzastopni trijumf posle startnog poraza u Velikoj Plani. Pobeda nas održava u igri za prva dva mesta koja vode u baraž za Super ligu , pred dve teške utakmice sa Baskom i Obilićem.

Tokom većeg deka utakmice Novi Beograd je imao rezultatsku prednost. Nekoliko puta je propuštena prilika da ona bude i ubedljivija. U prvom poluvremenu nakon dva uzastopno odbranjena sedmerca Čučkovića naši momci su sa nekoliko dobro odigranih napada stekli lepu prednost pred odmor (18-15). U tim trenucima briljirao je Dubljević Veljko sa 6 golova. Podršku su mu pružali Beljin i Radenković.

Drugo poluvreme se odvijalo po taktovima Novog Beograda. Na početku nastavka postižemo nekoliko golova u situacijama sa igračem manje i na taj način održavamo prednost. U pojedinim momentima smo vodili i sa 5 golova prednosti, ali smo i svaki put propustili priliku da napravimo veću prednost za mirniju završnicu. U poslednjih desetak minuta utakmice, kada je Požarevac pokušavao da uhvati priključak većinu napada smo završavali preko raspoloženih krila Bijelića i Matičića koji su bili nepogrešivi.

Pored dva važna boda sve nas raduje i veliki broj naših navijača koji su prilično popunili halu "Pinki". Igrači su im se odužili na pravi način, odličnom igrom i pobedom!