Summer Cup 2017
Baner

YouTube kanal

Baner

Sjajan start u mini ligi


Proteklog vikenda počela je nova sezona u dečijoj Mini ligi Rukometnog Saveza Beograda. Podmladak Novog Beograda na izuzetan način je otpočeo novu sezonu. I devojčice i dečaci imali su odličan učinak i na taj način istakli su kandidaturu za nekoliko medalja!  
Naše ekipe su postigle sledeće razultate:
Dečaci:
2000. godište
NBGD – Olimpik  14-6
Novi Beograd – slobodan

2001. godište
Novi Beograd - New Belgrade  19-3
NBGD – Radnički 1949   15-5

2002. godište
NBGD - New Belgrade   11-5
Novi Beograd – slobodan

Devojčicе:
2000. godište
Novi Beograd – Voždovac 1955  10-14

2001. godište
Novi Beograd – SK BEO-GRAD  17-13

2002. godište
Novi Beograd – Avala  28-1

        Najstarija grupa dečaka rutinski je odigrala prvu utakmicu. Ove sezone branioci titule za 2000. godište nastupaju podeljeni u dve podjednake ekipe: „Novi Beograd“ i „NBGD“. NBGD je savladao nejaki Olimpik 14-6. Priliku su dobili i mlađi igrači i maksimalno su je iskoristili. Novi Beograd je u prvom kolu bio slobodan.
        Dečaci 2001. godište su međusobno odmerili snage. Srebrni iz prošle godine „Novi Beograd“ za rivala su imali najmlađu ekipu u tom godištu „New Belgrade“. Većina dečaka je 2002. godište i uglavnom kraće treniraju. Rezultat je od samog starta išao na konto starijih drugara ali je i pored velike razlike u kvalitetu bila impozantna borbenost i zalaganje mlađih drugara. Treneri Milošević i Panić su svima dali podjednaku minutažu. Prema viđenom možemo se nadati borbi za zlatnu medalju  ekipe Novi Beograd.
        U najmlađoj kategoriji dečaka 2002. godišta naša najjača ekipa je po rasporedu bila slobodna (Novi Beograd). Druge dve ekipe „NBGD“ i „New Belgrade“ imali međusobno odmeravanje snaga. Bitno je istaći da su puleni trenera Čučkovića (New Belgrade) imali prvu zvaničnu utakmicu u njihovim karijerama i da su prosto oduševili sve roditelje i navijače u hali na Banjici. Svi dečaci su 2003. godište i mlađe što im nije smetalo da pokažu deo raskošnog talenta. Nakon prvog poluvremena čak su i vodili (4-2) ali su iskusniji drugari iz ekipe NBGD konsolidovali redove i na kraju zasluženo slavili. Trener Panić sigurno nije bio zadovoljan njihovim učinkom u prvom poluvremenu ali su u nastavku bili mnogo odgovorniji i nadigrali svoje mlađe kolege iz kluba.
       Ženska grupa našeg kluba imala je sjajan debi u Mini ligi. U sve tri kategorije naše gracije su pokazale zavidan nivo tehničkog znanja, ogromnu borbenost i požrtvovanje, u isto vreme dokazavši da su za manje od godinu rada stigle i prestigle mnogo iskusnije ekipe. Takođe, videle su gde trenutno zaostaju za konkurencijom ali i da je taj zaostatak minimalan i da će uz predan rad vrlo brzo biti najznačajnija rukometna figura u ženskoj konkurenciji. Prvu utakmicu protiv Voždovca smo izgubili s 14:10. Trema, nove propozicije takmičenja, ali i teško prilagođavanje na „novu“ loptu s kojom do sada nismo imali prilike da igramo učinili su svoje. Iako smo većim delom utakmice bili egal na kraju je protivnik zasluženo slavio.
           Mnogo bolje je bilo u narednoj utakmici protiv ekipe SK Beo-grad. Iako smo na poluvremenu gubili s četiri gola prednosti u nastavku meča smo našli snage i umeća za veliki preokret dobivši utakmicu s četiri gola razlike 17:13. Meč protiv SKBG-a trebalo bi da bude reper za sve naredne utakmice. Bitka za svaku loptu, fanatična igra u odbrani i ne odustajanje od cilja nijednog trenutka je recept kako moramo da igramo u svakom meču. U trećem duelu smo imali lakši trening protiv Avale. Rezultat od 28:1 je najbolji pokazatelj naše superiornosti u ovoj utakmici u kojoj su priliku dobile i četiri naše članice iz najmlađe grupe.
         Sve u svemu možemo da budemo prezadovoljni debijem naših polaznica u Mini ligi.  Devojčice koje sa klupe sjajno predvodi trener Bojičić svaka na svoj način je dala veliki doprinos odličnom nastupu na Banjici na kojoj smo se istakli i odličnim vladanjem i ponašanjem kako na terenu tako i van njega.
Galeriju slika možete pogledati OVDE.
Sledeće kolo mini lige na programu je 13.oktobra 2012.

Prijatelji sajta

rukometni savez beograda rukometni savez srbije evropska rukometna federacija svetska rukometna federacija

teluslogo  balkan handball logo contractorbaner,-speed,-mali

Tizi balon centraBoreas