Dupla kruna za Novi Beograd

Dupla kruna za Novi Beograd 2012

Pored dve medalje u Mini Ligi Beograda dečaci 2000.godište i mlađi su nas obradovali još jednim zlatnim odličjem na pionirskom Prvenstvu Srbije.

SC "Voždovac" na Banjici je bio "hram" rukometa okupivši najbolje pionirske ekipe iz cele zemlje. Učestvovalo je ukupno 16 ekipa koje su bile podeljene u 4 grupe. Naš tim bio je u grupi A sa ekipama Olimpika, Smedereva i Kolubare iz Lazarevca. Posle tri utakmice i tri pobede, nastavili smo takmičenje sa prvog mesta u grupi.

U prvoj utakmici protiv Olimpika naši momci su dominirali tokom čitavog meča, što se i očekivalo. Odlična igra u odbrani je rezultirala sigurnim napadom i lakim golovima iz polukontre i kontre. U takvoj igri dominirali su krilni igrači i na kraju naš tim je slavio sa ubedljivih 19:3.

Drugu utakmicu u grupi smo igrali protiv najozbiljnijeg protivnika,ekipe Smedereva. Prvo poluvreme se igralo gol za gol, to pokazuje i rezultat sa poluvremena 5:5. U drugom poluvremenu naši momci su zaigrali čvršće u odbrani i sa nekoliko sjajnih intervencija golmana napravili smo razliku od 4 gola. U tom ritmu smo priveli utakmicu kraju i slavili rezultatom 12:8.

Kolubara je bila poslednji protivnik u grupi. Naši rukometaši su vrlo ozbiljno i skoncentrisano ušli u ovaj meč, svesni da im pobeda obezbeđuje direktan plasman u polufinale. Igrao se lep i atraktivan rukomet. Greške su svedene na minimum i takva igra našeg tima je omogućila da na kraju slavimo ubedljivu pobedu - 11:6.

U polufinalu nas je čekala nezgodna ekipa S.K.B.G. Svesni da protivnik kažnjava svako opuštanje od samog početka smo uspostavili sigurnu igru. Čvrsta odbrana i sjajne odbrane golmana su nam donele prednost od samog početka 6:1. Već posle prvog poluvremena se potajno slavio ulazak u finale. U drugom poluvremenu smo potvrdili dominaciju i uz još agresivniju odbranu pobedili sa ubedljivih 12:5.

Finale: Novi Beograd – Studentski grad 9-5 (4-2)

Rival u finalu nam je bio Studentski grad. Ekipa sa kojom na većini takmičenja igramo mečeve za medalju. Lepo smo počeli meč i rano vođstvo od 3:0 nam je dalo sigurnost. Komšije se ne predaju i sa dva uzastopna gola vraćaju rezultatsku neizvesnost. Na odmor odlazimo sa dva gola prednosti 4:2. Po rezultatu se vidi da su odbrane obe ekipe izuzetno dobro funkcionisale. Pogotovo su naši momci sjajni bili u tom segmentu igre. U drugom delu Studentski grad prvi postižu gol i pokazuju da utakmica još nije gotova. U nekoliko navrata su imali priliku da dođu do izjednačenja, ali kao i tokom celog prvenstva odlična igra u odbrani naših momaka to ne dozvoljava. U drugom poluvremenu preko odličnih krila Ljubičića i Milinkovića i pivotmena Stojkovića povećavamo prednost na nedostižnih 4 gola prednosti. U prelomnim trenucima je golman Draganić bio nesavladiv.

Konačnih 9:5 je realan odnos snaga na terenu Iako je ekipa funksionisala kao jedan pravi kolektiv izdvojili su se pojedinci: