Broj gledalaca: 900

Sudije: Spasoje Kolak (Kragujevac), Stanislav Milošević (Jagodina)

Sedmerci: Zaječar 4(3), Novi Beograd 3(2)

Isključenja: Zaječar 6 minuta, Novi Beograd 8 minuta

RK ZAJEČAR: Kocić (16 odbrana, 1 sedmerac), Atanasković 3, Kostić 6, Merkl, Ćirić M., Janković, Stevanović, Cvetković 4, Genčić, Mladenović, Petković 11, Ćirić A., Tomić (3 odbrane), Janićijević, Đorđević 4, Denić 5. trener: Aleksandar Radosavljević

RK NOVI BEOGRAD: Minić A., Nikolić 3, Matičić 8, Mirosavljević, Dubljević 1, Bjelić 1, Radoničić 3, Radenković 5, Čučković, Trivić, Minić L. 1, Beljin, Antonić, Stevanović 3, Dimitrijević (17 odbrana), Laović 3. trener: Nikola Maksimović

Novi Beograd je pružio dostojan otpor ekipi Zaječara. Rezultatom 33:28 (14:11) smo poraženi, ali ističemo da su naši seniori dostojno reprezentovali klub. Zaječarci su još na početku utakmice pokazali zašto su do sada jedini bez poraza, dobro su otvorili utakmicu i poveli se 3 gola prednosti do 10 minuta, 5:2. Naši momci se nisu predavali, borili su se za svaku loptu i uspeli smo da održimo priključak od 2 do 3 gola. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 14:11 u korist domaćina.

Drugo poluvreme je po mnogo čemu podsećalo na prvo, ista igra u napadu domaćina i održavanje razlike od 3 do 4 gola prednosti. Povremeno su Zaječarci uspevali da odu i na 6 golova razlike, 22:16. Nakon ovog rezultata, i par uzmena u postavi uspevamo da se vratimo u rezultatsku neizvesnost - 24:22 u 51. minutu. Imali smo napad za -1, ali ga nismo iskoristili. Nakon ovakve propuštene prilike koncentracija nam je naglo popustila, zaradili smo 2 brza isključenja i Zaječar je rutinski priveo utakmicu kraju.

Najbolji igrač na meču bio je Žarko Petković koji je postigao 11 golova, a u ekipi Novog Beograda najefikasniji je bio Viktor Matičić koji je 8 puta zatresao mrežu sjajnog Kocića. Bitno je istaći i izuzetnu partiju našeg golmanan Branka Dimitrijevića.

U sledećem kolu u goste nam dolazi ekipa Mokre Gore iz Zubinog Potoka. Utakmica je na programu u subotu u hali "Pinki" u Zemunu.