Summer Cup 2017
Baner

YouTube kanal

Baner

Dva zlata Novog Beograda na Svetog Savu !!!

Dva zlata Novog Beograda na Svetog Savu !!!6. Svetosavski turnir u organizaciji Rukometnog saveza Beograda je protekao u potpunoj dominaciji najmlađih rukometaša Novog Beograda. U obe kategorije (1999. i 2001.) smo bez poraza osvojili zlatne medalje.

Dečaci 1999. Godište su bili u grupi D sa Crvenom Zvezdom i Starim Gradom.

U prvoj utakmici na turniru superiorno je savladana ekipa Crvene Zvezde rezultatom 20-10 (11-3). Već na poluvremenu je bilo jasno koja ekipa u ovom susretu odnosi pobedu, tako da je u nastavku meča trener Simić dao šansu i ostalim igračima sa klupe, koji su je i iskoristili.

U drugom susretu u grupi, koji je odlučivao plasma u polufinale, sastali smo se sa ekipom Starog Grada. Teže nego što se očekivalo, naši momci su slavili reultatom 15-11 (6-4). Uz dosta muka pobeđen je Stari Grad prevashodno zbog nedopustivog potcenjivanja protivnika.

U polufinalu nas je čekala ekipa Rukobela. Može se slobodno reći da je ovo bilo finale pre finala i utakmica koja je izmamila najviše pažnje na turniru. Veoma ozbiljno naši momci su ušli u meč i od samog početka imali konstantnu prednost od tri razlike, a na poluvremenu čak i četiri (7-3).U nastavku ekipa Rukobela mini serijom od 2-0 pokušava da se vrati u meč, ali to je samo bi znak za naše dečake da još više daju "gas" i serijom od 6-0, rutinski privedu utakmicu kraju. Krajnji rezultat 14-7. Još jedno finale pred našim momcima.

Dva zlata Novog Beograda na Svetog Savu !!!Finalni meč je izazvao veliku pažnju gledalaca (oko 500 gledalaca, više nego na većini superligaških utakmica) Protivnik našoj ekipi bio je RK "Rakovica". Izuzetno jaka ekipa, borbena, što su pokazali i u ovom meču.

Sama važnost utakmice kod igrača obe ekipe donelo je početničku nervozu i dosta tehničkih grešaka, ali se ipak naši momci bolje snalaze u svemu tome i odlaze na poluvreme sa dva gola prednosti (5-3). U nastavku Rakovica pravi seriju od 4-0 i prelazi u vođstvo i pokazuju našim momcima da neće tako lako doći do zlata. Ipak naša ekipa nalazi poslednje atome snage i čvrstom odbranom i sigurnim napadom preokreće rezultat u svoju korist i u dramatičnoj završnici dolazi do pobede. Krajnji rezultat 10-9. Slavlje je moglo da počne, Novi Beograd je ŠAMPION!!!!

Treba istaći i tri igrača iz našeg kluba koja su po mišljenju stručnog žirija obeležila ovaj turnir:

Daljević Luka – najbolji pivotmen

Međedović Lazar – najbolji srednji bek i

Sarčević Luka – najbolje desno krilo i NAJBOLJI IGRAČ TURNIRA

I dečaci 2001. Godište su dominirali poput svojih starijih drugara. U prvoj utakmici koja je otvorila turnir bilo je dosta golova, bolje su se snašli u igri "čovek na čoveka" naši najmladji dečaci i savladali sjajnu ekipu SKBG rezultatom 18-13. U drugoj utakmici novobeogradjani su imali lagan posao protiv evidentno slabije ekipe Starog grada rezultatom 20-8. Plasman u finale smo ostvarili pobedom nad ekipom Rukobela 16-5.

Prvi dan takmičenja na Vračaru je prošao uspešno i trener Bane Milošević je imao priliku da razigra sve dečake i svako od njih je uspeo da se upiše u listu strelaca. Drugog dana na Banjici u finalu za protivnika smo imali odlične komšije ekipu URK Studentski Grad. Prvo poluvreme je proteklo u velikoj borbi i rezultat je bio nerešen 6-6. U drugom poluvremenu golovima Uroša Stanića i odbranama Dušana Tasića uspeli smo da se okitimo zlatom. Pobednički pehar našem kapitenu Urošu Radojičiću uručio je generalni sekretar RSB Svetozar Stanković.

Posebno priznanje Dušanu Tasiću za najboljeg golmana na turniru predala je naša reprezentativka Andrea Lekić.

Čestitamo trenerima i dečacima na zlatnim medaljama. Ovi trofeji bi trebalo da budu samo podsticaj za dalji rad i saznanje da je pred njima još uvek dosta treninga, utakmica i odricanja da bi postali uspešni kao naši reprezentativci.

Prijatelji sajta

rukometni savez beograda rukometni savez srbije evropska rukometna federacija svetska rukometna federacija

teluslogo  balkan handball logo contractorbaner,-speed,-mali

Tizi balon centraBoreas