RK Novi Beograd - RK Zaječar 30:34 (16:19)

Sedmerci: RK Novi Beograd 6(4), RK Zaječar 4(4)
Isključenja: RK Novi Beograd 12min., RK Zaječar 14 min.

RK Novi Beograd: Nikolić N., Matičić V. 8(4), Dubljević V. 3, Bjelić N. 1, Radoničić S. 1, Radenković N. 1, Čučković M., Marjanović S., Gopić U. 2, Minić L. 8, Beljin S. 1, Bojičić N. 2, Stevanović L. 1, Zdravković D., Dimitrijević B., Laović A. 2.

RK Zaječar: Kocić M., Kostić D. 7, Merkl H., Ćirić M., Janković M., Stevanović A., Cvetković A. 1, Genčić M. 3, Petković Ž. 11(4), Ćirić A., Tomić U., Janićević Lj. 1, Đorđević V. 4, Denić G. 7.

U lepom ambijentu hale Pinki, favorizovani gosti iz Zaječara zasluženo su osvojili prva 2 boda u sezoni. Nakon početnog ispitivanja snaga i vođstva naąih rukometaąa 10-9 (18.min.) izuzetno kvalitetni gosti koriste prednost igrača više i za samo 2 minuta mini serijom 4-0 dolaze u vodstvo 13-9. Do kraja poluvremena razlika je ostala nepromenjena. Sigurno da je dosta kritika trener Maksimović uputio svojim igračima na poluvremenu, ali ni to nije dovelo do bitnijeg pomaka u igri debitanta u Prvoj ligi. Priličan broj promašenih "zicera" i izglednih šansi, Zaječarci su kažnjavali brzim kontrama. Samo na momente Novi Beograd je pripretio gostima, poslednji put pri rezultatu 28-24 u 49.minutu. U tim momentima naši igrači u dva navrata ne koriste napad sa igračem više i Zaječarci, preko najboljeg igrača susreta Žarka Petkovića (11 golova), sigurno privode meč kraju. Najbolji kod Zaječaraca pored Petkovića bili su i golman Kocić sa 17 odbrana, i desni bek Gvozden Denić sa 7 golova. U redovima naše ekipe posebno su se istakli krilni igrači Viktor Matičić i Luka Minić sa po 8 pogodaka. Ovoga puta izostao je bolji učinak bekova što je sigurno jedan od razloga poraza.

U narednom kolu Novi Beograd gostuje Mokroj Gori. Utakmica se igra u subotu u 19.00 časova u Zubinom Potoku.