Novi Beograd deli lekcije u Lundu!

Lunda Spelen

Lund 2011 002

Novi Beograd – Savehof 1 17-15 (9-7)

Juniori Novog Beograda nastavljaju sa fantastičnim igrama na Lundaspelenu! Treći dan takmičenja je rezervisan za eliminacione utakmice. U 1/8 finala protivnik nam je bio jedan od favorite za osvajanje turnira Savahof 1 iz Geteborga. U izuzetno kvalitetnoj i izjednačenoj utakmici naši momci su slavili rezultatom 17-15. Svi igrači su dali svoj maksimum I sigurno da je ovo pobeda kolektiva. Darko Todorović i Viktor Matičić su u završnici bili najistaknutiji , a tokom cele utakmice napadom je sjajno dirigovao srednji bek Dušan Ivković.

1/4 finale : Novi Beograd – Erlangen 21-20 (16-16, 8-6)
U četvrtfinalu prava drama pred skoro 2000 ljudi u Fars frosta Areni. Sjajni nemački Erlangen je položio oružje tek nakon šut-auta (verzija kontranapada, koja se na turniru igra umesto sedmeraca pri nerešenom rezultatu). Svih 5 kontarnapada smo realizovali, a treću kontru nemaca odbranio je odlični Zdravković! Neopisiva radost momaka Novog Beograda! Početak utakmice je bio kao iz udžbenika! Već nakon 7 minuta vodili smo 6-1, nedugo zatim i 8-2. U tim momentima smo ispustili priliku da dokrajčimo grogirane nemce. Isključenje Vrge i par promašenih zicera Erlangen je iskoristio da smanji do poluvremena. I u drugom poluvremenu smo kontrolisali rezultat. U poslednji minut ušlo se sa 15-15. Imali smo napad i igrača više. Sjajan skok šut Vrge na 20 sekundi do kraja nagovestio je pobedu. Tako nisu mislili i nemci koji su na 3 sekunde pre kraja izjednačili golom srednjeg beka sa 10 metara. Završnica za infarct je bila po ukusu mnogobrojne publike a mi smo slavili u psolednjoj seriji kontranapada golom Nikole Nikolića.

Lund 2011 004

Još jednom sve čestitke juniorskoj ekipi za sve što pruža u Lundu.
Sutra u 11.40 h protivnik u polufinalu će nam biti danski FIF Kopenhagen. Hrabro na Dance!
Pioniri razigravaju u B play off-u. U 1/8 finala pobedili smo švedski klub Landskrona. Izuzetno dobro su odigrali naši pioniri. I u uzbudljivoj završnici izborili plasman dalje. U 1/4 finalu smo prosto deklasirali Malme 22-4! Ekipa koja je do naše utakmice prikazala sjajne partije nije imala rešenja za naše momke. Raduje činjenica da iz utakmice u utakmicu dečaci ispravljaju greške I pokazuju lep napredak. U polufinalu B play off-a suprostavio nam se Ankaret 2. Tokom većeg dela utakmice Ankaret je imao vođstvo. Ali od 20. Minuta naši mališani su zaigrali mnogo snažnije u odbrani I sa kvalitetnijim rešenjima u napadu osigurali plasman u finale. Sutra u 9.10 u Sparbank Areni rival za zlatnu medalju nam je H 65 Gordies, švedska ekipa koju smo već savladali u prvom kolu u grupi 7.