Lundaspelen - Pioniri i juniori

PIONIRI ZLATNI !
Novi Beograd – H 65 Gordies 17-8 (8-3)

Pobedom u finalnoj utakmici nad švedskom ekipom H 65 Gordies pioniri Novog Beograda osvojili su zlatnu medalju na prestižnom turniru Lundaspelen! Fantastičnu partiju su pružili naši dečaci protiv vrlo dobrih šveđana. Već na početku utakmice jasno je bilo da nam zlato ne može izmaći. Čvrsta 5-1 odbrana i suguran napad bili su recept za finalnu utakmicu. Protiv iste ekipe smo pobedonosno počeli turnir – na impozantan način smo ga i završili! Dečacima je ovaj turnir doneo mnogo samopouzdanja što se iz utakmice u utakmicu i primećivalo. Kako je takmičenje odmicalo momci su sve bolje igrali. Stečeno iskustvo će im sigurno biti dragoceno na takmičenjima u Srbiji. Sve čestitke dečacima i trenerima na sjajnom uspehu !

JUNIORI TREĆI !
NOVI BEOGRAD - FIF Kopenhagen 11-14 (5-9)

Juniorska ekipa Novog Beograda poklekla je u polufinalu turnira od osvajača trofeja danskog FIF Kopenhagena. Srce na terenu ostavili su svi momci ali je protivnik bio bolji. Podatak da u svojim redovima imaju čak šestoricu juniorskih reprezentativaca Dnaske dovoljno govori o njihovom kvalitetu. Za poređenje ističemo da je u našim redovima standardan juniorski reprezentativac levo krilo Matičić Viktor, a dvojica povremenih su golman Zdravković Dušan i bek Todorović Darko. Početak susreta pripao je dancima koji su od rezultata 3-2 za nas napravili seriju i poveli sa 7-3. Do kraja poluvremena razlika je ostala nepromenjena 9-5. U drugom poluvremenu mnogo bolji otpor Novog Beograda. Kvalitetnom 5-1 odbranom neutralisali smo danske bekove ali smo se dosta mučili u napadu i teško postizali golove… U intervalu od 22.-26. minuta (igra se 2 x 15 minuta) pogodili smo dve stative i promašili zicer. Ipak smo uspeli da smanjimo na 12-10 četiri minuta do kraja. Tada primamo nesrećan gol iz pasivnog napada a odmah zatim i drugi i danaci su tako osigurali pobedu i plasman u finale.
Rezultat finalne utakmice: FIF Kopenhagen – Lugi 12-10 (4-5)