SC Voždovac - RK Novi Beograd 30 – 30 (13-12)
Sedmerci: SC Voždovac 3(1); RK Novi Beograd 3(3)
Isključenja: SC Voždovac 10 minuta ; RK Novi Beograd 8 minuta.
SC Voždovac: Vukašinović, Jovanović M. 1, Jovanović J. 2, Bunčić 5, Šarić, Jovanović  S, Denić, Vasović 9(1) , Turudić 2, Vulević, Radoman, Filipović Ma, Ležaja 4, Filipović Mi, Ristić. Mitrović 6.
Novi Beograd: Kokotović, Minić A. 1, Nikolić N.(k) 1, Janković L. 2, Mandić M, Pisarić 8(2) , Durković D. 1, Milunović V., Minić L. 8 (1), Janković M., Bubalo, Stojanović Đ., Delić D 3, Starčević L. 2, Jevtović 3, Daljević L.
Igrač utakmice: Đorđe Pisarić (Novi Beograd)
Svakako da konačnim ishodom utakmice moramo biti mnogo zadovoljniji od domaćeg Voždovca. S obzirom da je po isteku vremena SC „Voždovac“ imao sedmerac koji je promašio Vasović, ovaj bod je izuzetno vredan.
Početak utakmice je davao nadu da ćemo se sa teškog gostovanja sa Banjice vratiti sa 2 boda. U 22.minutu bilo je ubedljivih 11-7 i tada smo ispustili priliku da rešimo pitanje pobednika. Imali smo 4-5 neiskorišćenih izglednih prilika sa krila i pivotmena i Voždovac je to iskoristio da nas stigne i prestigne već do poluvremena.
 U drugom delu utakmice domaćini su vrlo brzo poveli sa 4 gola prednosti. I Sve do 50.minuta kod rezultata 24-19 činilo se da će izaći iz derbija kao pobednici... Međutim u ključnim momentima najbolji su bili levoruki Starčević i najbolji igrač utakmice Pisarić, koji su podpomognutim Minićem i golmanom Jankovićem bili najzaslužniji za veliki preokret.
   U četvrtom kolu gostujemo iskusnoj ekipi Metalac iz Valjeva. Utakmica se igra u subotu 8.10. u hali „15.Septembar“ u Valjevu.
Izjvava trenera Vlade Šimičića:
Mislim da je derbi opravdao očekivanja! Utakmica puna neizvesnosti, prave muške borbe, lepih poteza i drame na samom kraju utakmice. Meč smo otvrili odlično, poveli 10-6 a onda ušli u seriju tehnikih grešaka i jako loše realizacije pogotovo sa pozicija levog krila i pivotmena i dozvolili domaćinu da ode na odmor sa golom prednosti. Drugo poluvrmeme otvirili lošom odbranom sto je omogućilo motivisanom domaćinu prednost od 5 golova sredinom drugog poluvremena. Ono što je dobro sa ovog meča je što smo pokazali karakter u teškim trenucima, posle tajm-auta zaigrali jaču odbranu, sa većim brojem prekida, maksimalno ubrzali igru i na taj način je naša fizička sprema došla do izražaja što nam je omogućilo i povratak u rezultatsku neizvesnost. Po isteku vremena pri rezultatu 29-29 domaćin je imao penal za pobedu ali je nas golman Janković uspeo da ostane ne savladan i donese nam vazan bod sa teškog gostovanja!
Najbolji igrač utakmice Đorđe Pisarić:
Utakmica 3. kola je bila veoma značajna za našu ekipu da bi održali kontinuitet dobrih rezultata. Uvek neugodan domaćin, ekipa Voždovca, uspela je da nam parira čitavih 60 minuta, i disciplinovanom odbranom nas je namučila. U prvom poluvremenu imali smo priliku da se „odlepimo“ na 5 golova razlike, što nismo iskoristili i domaćin je to kaznio i serijom 7-2 do kraja poluvremena prešao u vođstvo...U drugi deo meča smo ušli nervozno i dozvolili smo nekoliko „lakih“ golova protivniku. Kada smo sabrali svoje redove izjednačili smo, ali nažalost nije bilo vremena za preokret. Okrećemo se sledećem kolu gde ćemo odmeriti snage sa ekipom Metalca iz Valjeva.