Sedmerci: Novi Beograd 5(5), BASK SOKO 2(2)

Isključenja: Novi Beograd 12 minuta, BASK SOKO 14 minuta

Novi Beograd: Kokotović N., Nikolić N.(K) 2, Cvetković A., Mladenović P. 2, Starčević L., Durković D., Minić L. 6(4), Stanojlović L., Pisarić Đ. 2(1), Kosanović D., Stanković D. 7, Milutinović U. 8, Ivanović B. Jevtović M.

BASK SOKO: Tomić M., Sokolov L. 1, Kerić A., Basara Z., Krstajić U., Savić V. 2, Krivokapić A. 1, Duracović N. 3, Zlatić N., Laović A. 6, Orlović D. (K), Ćirković M. 1, Milenković M. 3, Branković N., Drobnjaković M. 5 (2), Dakić D.

Igrač utakmice: Milutinović Uroš (Novi Beograd)

Dugo očekivani nastavak sezone doneo je rukometašima Novog Beograda veoma bitnu pobedu. Savladali smo ekipu BASK-a koji nam je bio direktan konurent u bori za opstanak u Ligi tako da se sada "lakše diše". Ključ pobede je bila odlična igra u odbrani 6-0 gde su svi igrači dali svoj maksimum. U napadu su bolji od ostalih bili bekovi David Stanković i Uroš Milutinović uz podršku Luke Minića. Važno je spomenuti odličan učinak 17-ogodišnjeg  koji je pored dva gola imao i nekoliko sjajnih asistencija.

Izjava igrača utakmice Uroša Milutinovica:

Utakmica je od samog početka bila u jakom ritmu, igralo se gol za gol, mi smo igrali dobru odbranu i to nam je pomoglo da napravimo razliku od 3 gola na poluvremenu. U napadu smo igrali mirno i strpljivo,bilo je i malo nervoze ali to nije uticalo na našu igru, imali smo raspoložene bekove i krila (Stanković, Minić, Nikolić)...Mislim da smo odigrali na dobrom nivou ali da možemo jos bolje. Ja sam lično zadovoljan svojom igrom i igrom svojih saigrača, na kraju je mogla da bude i veće razlika ali bitna su 2 boda. Moram da se zahvalim publici koja je došla u velikom broju i da ih pozovem i na naredne utakmice jer nam njihova podrška izuzetno znači.

Izjava trenera Vlade Šimičića:

Do 20 min se vodila izjednačena borba a onda smo stvari uzeli u svoje ruke, kontrolisali meč, povećavali prednost iz minuta u minut i na kraju zasluženo slavili sa 6 golova razlike. Verujem da ce naša igra biti jos bolja iz meča u meč. Zahvalio bih se publici, koja je bila u najvećem broju u ovoj sezoni i nadam se jos većem broju na sledećem meču u hali Pinki.

U sledećem kolu gostujemo ekipi Sloge iz Petrovca na Mlavi.