Žetvom medalja završena 2015. godina

Pred kraj veoma uspešne 2015.godine u Beogradu su održana 2 jaka međunarodna turnira. „Novogodišnji turnir" i „Trofej Beograda" . Naše selekcije su, kao po običaju, bile izuzetno uspešne i osvojili smo 4 medalje od 6 kategorija u koliko smo učestvovali.

Na Novogodišnjem turniru „Deca rukometa" zlatom su se okitili juniori 1999.godište i mlađi pioniri 2003.godište, dok su bronzani bili mlađi kadeti 2001. godište. Na „Trofeju Beograda" zlato su osvojili kadeti 2000.

Juniori su od starta turnira pokazali da će biti glavni favoriti za osvajanje turnira. U grupi smo veoma ubedljivo savladali francusku ekipu Livron rezlutatom 16-6, zatim i Briješće iz Sarajeva 22-10 i tako se plasirali u 1/4 finale gde smo takođe ubedljivo savladali francuski Avenir 18-9. U polufinalu deklasirali smo Rakovicu 21-9. Tek u finalu Vojvodina je bila dostojan protivnik. Posle izuzetne borbe i egal utakmice do 10 minuta pred kraj naši momci su pokazali da su i dalje bez premca na ovim prostorima. Predvođeni najboljim igračem turnira Pisarić Đorđem slomili su otpor sjajnih novosađana i bogatoj riznici trofeja pridodali još jedan pehar. Konačan rezlutat 23-18. Za MVP finalne utakmice proglašen je Vasiljević Filip, dok je MVP celog turnira naš levi bek Pisarić Đorđe.

Specijalno priznanje organizatora za najboljeg trenera novogodišnjeg turnira dobio je zasluženo naš trener Marković Aleksandar.

Mlađi kadeti 2001.godište predvođeni trenerom Vladom Šimičićem osvojili su bronzu. U grupi smo ubedljivo savladali slovenačku Bistricu 17-6, i posle velikog prokreta u poslednjem minutu Partizan 6-5 i tako se plasirali među 6 najboljih ekipa. Pobedom nad Gorenjem iz Velenja (13-5) izborili smo plasman u trojno finale sa Crvenom Zvezdom i Vojvodinom. U prvoj finalnoj utakmici posle dosta uzbuđenja odigrali smo nerešeno sa Zvezdom 14-14. U drugoj utakmici Vojvodina je bila dosta bolji rival i pobedom 10-14 zasluženo osvojila zlatnu medalju. U konačnom plasmanu zauzeli smo treće mesto i osvojili bronzanu medalju. Najbolji golman turnira bio je naš Tasić Dušan.

Puleni Miloša Čučkovića su u izuzetno jakoj grupi sa Koluboarom i Briješćem ostvarili 2 tesne pobede i na taj način sebi otvorili put do zlata. Za ulazak u finale ubedljivo smo savladali komšijski Studentski grad 8-3. U trojnom finalu bez većih problema savladali smo Šamot 65 iz Aranđelovca (14-12) i Partizan 14-7. Zlatna medalja je odlična uvertira za turnir u Pragu gde ćemo videti realni kvalitet naših deaka u jakoj evropskoj konkurenciji. Za najboljeg igrača turnira izabaran je srednji bek naše ekipe Matija Lakić.

Ističemo da su devojčice 2001. predvođene trenerom Lazarom Stevanovićem turnir završile na 8.mestu uz veoma težak žreb. U prvoj utakmici su naše devojčice poražene od osvajača turnira Vrhnike iz Slovenije, i zbog sistema takmičenja nismo bili u mogućnosti da se borimo za medalju koju objektivno zaslužujemo. U svakom slučaju stekle su dragoceno iskustvo...

Na trofeju Beograda kadeti 2000. su bez poraza osvojili prvo mesto i na taj način zaokružili najuspešniju sezonu u svojoj karijeri. Zlato na prvenstvu Srbije, LMK Beograda, turniru Vrilitos u Grčkoj, srebro na turniru Dubrava 2015, i sada zlato na „Trofeju Beograda" upotpunilo je sjajnu sezonu. U grupi smo bez većih problema pobedili Studentski grad, SKBG i Junior i tako se plasirali u polufinale gde nas je čekala neugodna Rakovica. Posle minusa od jednog gola na poluvremenu zaigrali smo mnogo čvršće u odbrani i efinaksnije u napadu i sa konačnih 20-16 se plasirali u finale. U finalu dobro poznat protivnik Dubrava iz Zagreba. Malo slabiji početak u odbrani odlični Zagrepčani koriste i održavaju egal do par minuta pred kraj prvog poluvremena. Ipak sa serijom od 4-0 odlazimo na odmor sa lepom prednošću 11-7. Ponovo opušteniji ulazak u nastavak i vrlo brzo izjednačenje 12-12. U tim momementima se razbranio naš golman Tasić Dušan i brzo smo vratili rezultatsku prednost. U napadu su se izdvojili Milunović, Tomov i i omogućili sigurnu završnicu. Svi momci su imali zapaženu minutažu i podjendake zasluge za trofej. Specijalnu plaketu „Andrija Banjanin" za najboljeg golmana turnira dobio je naš Tasić Dušan.

Sve čestitke našim članovima a posebno trenerima koji su svojim radom na treninzima i angažovanjem preneli znaje i omogućili deci da se bore za trofeje na svim takmičenjima na kojima učestvujemo...

Svima želimo bar podjednako uspešnu 2016.godinu!