Sedmerci: Novi Beograd 5(3), Sloga 4(4)

Isključenja: Novi Beograd 8 minuta, Sloga 12 minuta

Novi Beograd: Kokotović, Minić A. 4, Nikolić 7, Peić 3, Mladenović, Martinović 1, Maričić 6, Kosanović 7(1), Ivanović, Minić L. 4(2), Stanojlović, Cvetković, Bubalo 1, Denić, Milutinović.

Igrač utakmice: Nikolić Nikola

Veoma bitnu pobedu su ostvarili naši seniori. Dva važna boda biće veliki podstrek za nastava sezone . Konačan rezultat utakmice sa Slogom može da zavara one koji je nisu gledali. Pobeda nije izvojevana lako kao što rezultat govori.

Solidan početak naših momaka nije nagovestio veoma lošu završnicu prvog poluvremena gde su iskusni gosti iz Petrovca na Mlavi imali velikih 5 golova prednosti (11-16). Ostaće tajna šta je trener Šimičić na poluvremenu rekao igračima ali posle pauze kao da je drugih 16 igrača obuklo dresove Novog Beograda. Zaigrali su svi do jednog fantastiču odbranu iz koje smo razvijali kontranapde pre svega preko kapitena Nikolića. Njemu su odličnu podršku pružili Maričić i Kosanović , dok su sjajnu rolu imali i braća Minić.

Izjava Minić Luke po završetku meča:

Važna pobeda za nas. Veoma nam je bilo bitno da pobedimo, da zabeležimo prvu pobedu. Odigrali smo dva potpuno različita poluvremena, od očaja u prvom delu do sjaja u drugom delu. Sve je to normalno za ovako mladu ekipu, većini igrača nedostaje iskustvo I sigurno će biti još oscilacija tokom sezone... Ali je najbitnije da se vidi napredak. Još uvek smo nekompletni , nadam se da će se to promeniti za sledeće kolo gde nas čeka neugodni Partizan koji ima sličan stil igre kao mi.

U sledećem kolu Novi Beograd gostuje Partizanu 2.