Vrilitos 2015

Treći po redu međunarodni turnir „Vrilitos 2015" održao se kao i prošle godine u grčkom gradu Veriji.

Rukometni klub „Novi Beograd" je posle jedne godine bez trofeja vratio pobednički pehar u vitrine kluba. Trofejna generacija dečaka 2000. predvođena sjajnim trenerom Vladom Šimičićem pokazala je još jednom da je u samom evropskom vrhu za ovo godište.

Osvajači Vrilitosa – dečaci RK Novi Beograd (2000. Godište)

Turnir Vrilitos je svake godine sve veći i jači. Ove godine je učestvovalo 18 ekipa. Deset iz inostranstva i 8 najboljih grčkih ekipa.

Novi Beograd je u grupi redom pobeđivao Grčke ekipe: domaći Filipos 20-18, zatim Dukas 24-11, i na kraju još jedna ubedljiva pobeda nad PAOK-om 30-12. U četvrtfinalu opet Grci – samo ovaj put reprezentacija... I oni nisu uspeli da nam pruže dostojan otpor – 27-15. Polufinalna utakmica sa Partizanom je bila neizvesna samo na početku. Odlična ekipa partizana je izuzetno motivisano počela utakmicu i već posle 5 minuta vodila 6-3. Posle tajm-auta trenera Šimičića Napravili smo seriju 8-0 i već tada je bilo jasno da su naši dečaci pronašli pravi ritam koji borbeni Partizan nije mogao da prati. Kraj 26-17 za Novi beograd

U finalu nas je čekao prošlogodišnji šampion turnira – PPD Zagreb. Svakako jedna od najboljih ekipa u Evropi u ovom godištu. Naši momci su bili dosta motivisaniji, željni revanša za prošlogodišnji poraz u 1/4 finalu ... Odlična odbrana 3-2-1 bila je nerešiva enigma za zagrepčane. Samo tri primljena gola za prvo poluvreme i rezultat 5-3 u korist Novog Beograda pokazuje da su obe ekipe igrale izuzetno jake odbrane. Da naši dečaci nisu promašili 3-4 kontranapada rezultat je mogao da bude i ubedljiviji...

U drugom poluvremenu slična slika na terenu. Granitna odbrana predvođena odličnim Tasić Dušanom na golu potpuno je zaustavila Zagreb, inače ubedljivo najefikasniju ekipu turnira. Već sredinom drugog dela stekli smo prednost od 5 golova razlike što je bilo dovoljno da sigurno utakmicu privedemo kraju i vratimo pobednički pehar tamo gde mu je i mesto – u trofejnu salu NOVOG BEOGRADA... Novi Beograd – PPD Zagreb 15-9 !!!

Kapiten Ivan Stojković podiže pobednički pehar

Na kraju finalne utakmice pored pehara i medelja dodeljene su i pojedinačne nagrade. Najbolji golman turnira je Dušan Tasić, najbolji desni bek turnira je Milan Golubović, dok je MVP turnira, sasvim zasluženo naš srednji bek Vojislav Milunović.

Idealn sedmorka turnira:

Levo krilo: Lumbroso Yoav (Izrael)

Levi bek: Garas Dimitris (Filipos)

Srednji bek: Basdekis Kostas (Dukas)

Desni bek: Golubović Milan (Novi Beograd)

Desno krilo: Enzon Vims (Jersie)

Pivotmen: Mićić Ivan (Partizan)

Golman: Tasić Dušan (Novi Beograd)

Najbolji odbrambeni igrač: Starčević Vid (PPD Zagreb)

Najbolji strelac: Lumbroso Yoav (izrael) – 51 gol

Najperspektivniji igrač: Dodić Boris (Lokomotiva Brčko)

MVP turnira: Milunović Vojilsav (Novi Beograd)

Najbolji pojedinci Vrilitos-a

MVP turnira, Vojislav Milunović: Organuzacija turnira je odlična,turnir je veoma jak i kvalitetan, pre svega sam iznenadjen igrama grčkih ekipa, koje su po meni pokazale veliki napredak u odnosu na prošlu godinu. Što se tiče našeg tima, mislim da smo jedino imali malo problema u prvoj utakmici, jer smo igrali protiv domaćina i to nam je bila prva utakmica na turnira, a ostale utakmice smo veoma dobro igrali i rutinski dobili. Što se tiče mojih ličnih igara, zadovoljan sam kako sam igrao na turniru, ali mislim da je to bilo u drugom planu jer smo osvojili veoma jak turnir. Zahvalio bih se mojim saigračima na odličnim igrama.
Najbolji desni bek turnira, Milan Golubović: Turnir je bio fenomenalan presrećan sam što smo osvojili prvo mesto. A nagrada za najboljeg desnog beka je samo plod naše dobre igre i nikad ne bih dobio ovakvo priznanje da oko sebe nemam odlične saigrače i trenera. Tako da koliko je to priznanje moje toliko je i njihovo... Nadam se da ćemo sledeće godine biti opet pozvani i da ćemo odbraniti titulu.
Najbolji golman turnira Dušan Tasić: Želeo bih da čestitam mojim saigračima i treneru na sjajnim igrama i svemu prikazanom na turniru. Mislim da smo zasluženo osvojili ovaj turnir, jer smo od prvog meča, pa sve do finala držali čvrstu odbranu zahvaljuci kojoj smo postizali lake golove. Prvi meč protiv Filiposa je bio najteži i rezultatski najneizvesniji, ali smo na kraju prelomili. Ostale mečeve, sve do polufinala sa Partizanom, smo relativno lako dobijali sa preko deset golova razlike. Već pomenuto polufinale sa Partizanom smo nesigurno otvorili i gubili smo upočetku 6-3, sve dok trener Šimičić nije zatražio tajm aut. Posle minuta predaha smo se sabrali i prelomili meč. Finale smo igrali sa prošlogodisnjim šampionom PPD Zagrebom. U ovom meču smo odigrali jaku odbranu što pokazuje samo 9 primljenih golova za 40 minuta. Na kraju smo zasluženo slavili 15-9 što je prava nagrada za sav trud i zalaganje na treninzima. Nagrada za najboljeg golmana delom pripada i mojim saigračima koji su stvorili čvrst zid oko mog gola. Na ovom turniru smo videli gde se nalazimo u odnosu na druge ekipe iz inostranstva. Nadam se da ćemo sledece godine uspeti da odbranimo ovogodišnju titulu.