Sedmerci: Rekreativo 2(1), Novi Beograd 6(5)

Isključenja: Rekreativo14 minuta, Novi Beograd 10 minuta

Rekeativo: Andrić, Bajalović, Dragićević, Drenovac 3, Živković 3, Zurnić, Krstić, Lazić B., Lazić S., Martinović 6, Matić, Milojević Ma. 3, Mihajlović 3, Petković 9 (1), Radovanović, Stojković 3,

Novi Beograd: Bijelić 2, Dimitrijević, Knežević 4, Kokotović, Mandić 8 (1), Milutinović 1, Minić A. 1, Minić L. 10 (4), Nikolić 1, Peić, Pupavac, Radenković 5, Stanković, Stanojević, Stanojlović, Cvetković,

U nedelju (22.3) počeo je drugi deo Prve lige "Centar". Gostujući ekipi "Rekreativa", naši seniori su otvorili drugi deo sezone veoma bitnom pobedom.

Sjajno otvorena utakmica, i već u sedmom minutu na semaforu je bilo 0:5. Iskusni trener domaćih Buda Pavlović je sa tajm-autom uspeo da prekine seriju Novog Beograda, te su domaći napravili mini seriju od tri gola. Sve do 21.minuta utamice naši momci su uspevali da održavaju osetnu razliku (8:12) medjutim iskusni Drenovac, Petković i ostali uspevaju da iskoriste pad u igri naše ekipe I u 23.minutu poravnjavaju rezultat na 13:13. Ipak na poluvreme odlazimo sa prednošću od dva gola (14:16) a bitno je istaći da je poslednji gol postigao Luka Minić spektakularnim pogotkom gotovo sa celog terena...

Početak drugog poluvremena pripao je domaćinu. Sjajnim golovima i igrom u napadu uspevaju da preokrenu rezultat u svoju korist, a u 45.minutu Rekreativo je vodio 21-18 kada je naš trener Vlada Šimičić zatražio tajm-aut . Rezultatska neizvesnost trajala je do kraja utakmice. U neizvesnoj završnici bolje su se snašli naši momci i osvojili vredne bodove. Za naše momke nerešiva enigma bio je fantastični Daniel Petković (9 golova). Dok su mrežu domaćina "rešetali" sjajni tandem Luka Minić (10 golova) i Nenad Mandić (8 golova). Takođe moramo da pohvalimo odličnu igru Nemanje Radenković koji se posle duže pause zbog povrede konačno vratio na teren i postigao 5 pogodaka. Publika na Banjici je mogla da uživa u sjajnoj rukometnoj predstavi i mnoštvu lepih golova i poteza. Obe ekipe su se borile i pružile sjajnu partiju. Utakmica je završena rezultatom 30:32 a ovoliki broj golova pokazuje da igrao brz i atraktivan rukomet.

U narednom kolu Novi Beograd dočekuje Slogu iz Petrovca na Mlavi. Utakmica se igra u subotu u 19.30 h u hali Pinki u Zemunu.