Novi Beograd – Studentski Grad 27:22 (12:8)

Broj gledalaca: 100

Sudije: Cvetičanin, Purić (Beograd)

Sedmerci: Novi Beograd 5(5), Studentski Grad 5(4)

Isključenja: Novi Beograd 12 minuta, Studentski Grad 12 minuta

Novi Beograd: Peić J. 2, Minić A. 1, Nikolić N., Vrga I., Bijelić N. 2, Knežević B., Cvetković A.1, Stanojlović L.(5 odbrana), Pupavac J. 3, Milutinović U. 5, Minić L. 7, Mandić N. 6, Bubalo M., Kokotović N., Dimitrijević B. (9 odbrana).

Studentski Grad: Janković M., Rakić M. 3, Popović A. 1, Jovanović M. 2, Radić B., Banduka P. 4, Pantović A., Maksimović N., Mikić D.4, Gogić L. (12 odbrana), Ilić J., Rakanović B. 2, Mitrić U. 5, Mitrić S. 1, Čobanović N., Fišić A.

U 5. kolu PRL "Centar" sastale su se ekipe iz novobeogradskog komšiluka RK Novi Beograd i URK Studentski Grad. Kao i uvek i ova utakmica seniora je imala epitet derbia.

Već od samog početka ekipa domaćina je pokazala dominaciju na terenu. Furiozan početak imao je Luka Minić na desnom krilu koji je sa svoja 4 gola već u 11. minutu utakmice rezultatski "odlepio" Novi Beograd (6:2). Do kraja poluvremena održali smo prednost od četiri gola i tako otišli na odmor (12:8)

U nastavku se osetio pad u igri. Imali smo dosta problema u napadu sa igračem više što su gosti kažnjavali...Posledica toga je nekoliko "lakih" golova i tako uspeli da povratimo protivniku samopouzdanje. I pored lošije igre uspevali smo da održavamo razliku od 3-4 gola sve do 58.minuta kada su "Akademci" došli na dva razlike (24:22). Tada se činilo da gosti možda i mogu da preokrenu ali smo sa tri vezana gola priveli utakmicu kraju. Rezultat na kraju 27:22 govori o ubedljivoj pobedi Novog Beograda ali moramo da priznamo da nismo tako delovani na terenu.

Ova ekipa svakako zasluzuje sve čestitke na novim bodovima i napomenu da od njih očekujemo opet onu draž i borbenost koju su nam pokzali u utakmicama protiv Rekreativa i Obilića. Kao i u prethodnim utakmicama bili smo lišeni usluga nekoliko važnih igrača...

U 6. Kolu gostujemo ekipi Primusa. Utakmica se igra u nedelju u 20 časova u SC Voždovac.