Novi Beograd – SC Voždovac 32-26 (21-11)

Broj gledalaca: 50

Sudije: Dondić i Lakićević (Beograd)

Sedmerci: Novi Beograd 5(4), SC Voždovac 1(0)

Isključenja: Novi Beograd 16 minuta, SC Voždovac 12 minuta

Novi Beograd: Stanković D 1, Kovačević 6, Andrejević 1(1), Bijelić 2, Beljin 6 (3), Stanković L (5 odbrana), Peić 2, Milutinović, Stanojević 1, Nikolić 6, Gvoić 1, Vujović 6, Puletić (10 odbrana, 1 sedmerac).

Seniori Novog Beograda su ubedljivom pobedom nad Voždovcem završili sezonu u Prvoj ligi Centar. Ozbiljan pristup svih momaka doprineo je odličnoj igri u prvom poluvremenu, a rezultat je iz minuta u minut povećavan u našu korist. Iz odlične odbrane razvijali smo kontranapade koje su uglavnom realizovali Kovačević i Nikolić. U 20. minutu bilo je ubedljivih 18-6 za naše momke i tada je bilo jasno da ćemo zabeležiti pobedu. U drugom poluvremenu veču minutažu dobili su „rezervisti" koji su rutinski utakmicu priveli kraju.

Sezonu smo završili na 4. mestu iza neprikosnovenog Požarevca, kao i ORK Metalca iz Valjeva koji nam je odmakao 2 boda, odnosno Obilića koji je ispred nas za 1 bod. Plasman se može okarakterisati i kao uspeh i kao neuspeh. Uspeh zbog činjenice da nam je ekipa po godinama ubedljivo najmlađa od konkurenata za vrh tabele, kao i činjenica da smo tokom cele sezone imali dosta pehova sa povredama veoma bitnih igrača (Dimitrijević, Radenković, Dačević, Minić, Vrga...) koje su nas u značajnoj meri omele da stignemo do cilja ispred konkurenata... Neupseh je zbog same činjenice da nismo ostvarili zacrtane ambicije – plasman u Super B ligu.

U narednom periodu predstoji nam detaljna analiza pojedinačnog i ekipnog učinka kao i stvaranje tima za sledeću sezonu. Ekipa će pretrpeti minimalne promene u igračkom kadru i uz eventualna pojačanja na deficitarnim pozicijama i priključenju najtalentovanijih momaka iz kadetske ekipe bićemo jedni od najozbiljnijih konkurenata za vrh tabele.