Vrilitos – 4.dan

Vrilitos – 4. Dan

Sjajno izdanje Novog Beograda u utakmicama za plasman neće biti nagrađeno medaljom... U 1/4 finalnom meču posle izuzetno neizvesne i kvalitetne utakmice poraženi smo od jedne od najboljih evropskih ekipa Zagreba 19-17 (10-10). Početak utakmice pripao je našim dečacima, 4-1 u 6.minutu. Odlična odbrana 3-2-1 potpuno je zaustavila sjajne bekove Zagreba i sprečila saradnju sa krupnim pivotmenom, što nam je dalo sigurnost u napadu. Sa svih pozicija smo pretili momcima iz Zagreba koji su se polako konsolidovali i u završnici su preokrenuli rezultat. Golom Milunovića u poslednjim sekundama prvog poluvremena izjednačili smo na 10-10! Do 31. minuta igralo se gol za gol a pri rezultatu 14-13 za Novi Beograd propustili smo lepu priliku da prelomimo utakmicu i osiguramo pobedu. Promašilli smo 3-4 zicera sa levog i desnog krila, a i dva puta smo bili oštećeni za nedosuđen sedmerac i aut u našu korist. Mnogo iskusniji zagrepčani su to znalački iskoristili i poveli sa 2 gola razlike i rutinski slavili. Našim dečacima nemamo šta da zamerimo jer su dali svoj maksimum i da bi se ravnopravno nosili sa ekipama poput Zagreba potrebne su nam jake utakmice poput ove... Moramo da istaknemo fenomenalnu podršku sa tribina hale Filipo gimnazijum... Dečaci iz Partizana, St. Rafaela, Rudara iz Pljevalja su nas celu utakmicu sjajno bodrili...

U meču za plasman od 5-8 mesta igrali smo protiv St. Raphaela. Trener Maksimović je rasporedio snage i pružio veću minutažu dečacima koji su odmarali sa Zagrebom. Svi do jednog su sjajno iskoristili priliku i odigrali odlično protiv kvalitetnih francuza i još jednom pobedom zakazali utakmicu sa reprezentacijom Izraela 2 za peto mesto...

U utorak u 15.30 po srpskom vremenu se igra utakmica protiv Izraela 2 uz direktan prenos na sajtu www.sportshero.gr