ORK Metalac – Novi Beograd 28-27 (11-11)

Mesto odigravanja: Valjevo, Hala 15.septembar
Broj gledalaca: 500

Sudije: Boričić i Marković (Beograd)

Isključenja: ORK Metalac 14 minuta, Novi Beograd 20 minuta

Sedmerci: ORK Metalac 2(2), Novi Beograd 7(4).

Novi Beograd: Stanković D, Kovačević 1, Andrejević 2, Vrga, Bijelić 6(2), Beljin 10 (2), Stanković L, Peić, Milutinović, Stanojević, Nikolić, Gvoić, Vujović 6, Puletić (5 odbrana), Dimitrijević (7 odbrana) , Ivanović.

Rukometaši Novog Beograda nisu uspeli da se sa teškog gostovanja u Valjevu vrate neporaženi. Posle izuzetno neizvesne završnice Metalac je bio bolji za jedna gol – 28:27.

Cela utakmica bila je vrlo zanimljiva, puna preokreta, lepih poteza i jakih duela... Predivan abmijent u hali samo je upotpunio derbi koji je odlučivao o trećoj poziciju na tabeli...

Početak utakmice pripao je domaćinima, prvenstveno zbog slabe realizacije zicera igrača Novog Beograda. Nakon vođstva Metalca 5-2 konsolidovali smo redove i uhvatili priključak. Odličnom odbranom smanjivali smo prednost iskusnih domaćina , a u samom finišu prvog dela smo imali priliku I da povedemo ali smo promašili 2 sedmerca.

Nastavak utakmice obeležilo je nekoliko isključenja naših igrača. Praktično prvih 10-ak minuta drugog poluvremena imali smo igrača manje. Metalac pravi razliku od 3 gola. Tada nas je zadesio još jedan peh na utakmici nakon povrede kolena Andrejevića krajem prvog dela. Golman Dimitrijević je pri jednoj odbrani zadobio tešku povredu kolena i nije mogao da pomogne saigračima... Taj moment je itekako ostavio traga na našim momcima i domaćini kontrolišu rezultat sve do pred sam kraj.

Na tri minuta pred kraj pri vođstvu Metalca 28-24 presingom osvajamo nekoliko lopti Iiuzastopnim golovima samo minut pre kraja dolazimo na 28-27 i posed lopte. Ishitreno smo završili taj napad i prilika za osvojen bod je otišla u nepovrat...

U preostala tri kola pokušaćemo da ostvarimo sve pobede i da evenutalnim kiksom Obilića ili Metalca iskoristimo priliku za drugo ili treće mesto.