Završena Mini liga za 2001. godište

Zlato za dečake, srebro za devojčice !

U subotu su odigrane finlane utakmice za dečake i devojčice u 2001. godištu. Dečaci su igrali protiv Crvene Zvezde i u izuzetno uzbudljivoj završnici pobedili minimalnim rezultatom 10-9. Početak utakmice bio je brilijantan 4-0 za naše dečake. Do kraja poluvremena smo ispustili nekoliko prilka da već rešimo pitanje pobednika i na pauzu se otišlo pri rezultatu 7-3 za Novi Beograd. U drugom poluvremenu povećali smo prednost na +5 i tada pomislili da smo završili utakmicu. Dečaci iz Crvene Zvezde su pokazali zašto su prvaci Srbije i do kraja utakmice smanjili rezultat na samo gol zaostatka i dva puta imali priliku da izjednače. Kapiten Tasić je sa dve sjajne intervencije doprineo da veliko slavlje počne i predvodio drugove do dugo čekane zlatne medalje.

Devojčice su igrale finale protiv Avale i posle izuzetno dobre utakmice devojčice iz Vrčina su zasluženo slavile. Na početku utakmice Avala je povela 4-1, nakon toga naše devojčice su zaigrale mnogo bolje u odbrani i efikasnije u napadu i vrlo brzo došle u priliku da izjednače rezultat. Pri rezultatu 8-7 za Avalu, odlična Teodora Mirković nije imala sreće i pogađa prečku iz izgledne šanse a odmah zatim zicer promašuje i Maša Živković. Devojčice iz Vrčina tada povećavaju prednost na dva, kasnije i na tri gola razlike i sigurno privode utakmicu kraju. Naše igračice zalsužuju sve pohvale za još jednu sjajnu sezonu gde su odbranile srebro iz prošle godine uz vidan napredak u igri.