Broj gledalaca: 400

Sudije: Knežević i Lončarević (Beograd)

Sedmerci: Novi Beograd 5(3), Obilić 4(4)

Isključenja: Novi Beograd 20 minuta, Obilić 8 minuta.

Novi Beograd: Radosavljević, Minić, Stanković, Kovačević 1, Andrejević 6(3), Vrga, Bijelić 4(1), Beljin 3, Zdravković (7 odbrana), Peić, Milutinović 3, Stanojević, Nikolić 2, Vujović 9, Puletić (2 odbrane), Dimitrijević (5 odbrana).

Obilić: Babić 3, Radović (12 odbrana, 1 sedmerac), Kalajanović 3, Obradović 1, Radović, Milošević, Biočanin, Miljaković 4, Mirić 7, Ristić, Krtsić 6(4), Ćorović, Ćirić 3, Cvetković, Teodorović 1, Babić (3 odbrane).

Igrač utakmice: Davorin Vujović (Novi Beograd)

Još jedna „luda" utakmica u Pinkiju! Novi Beograd je u 44. minutu utakmice imao zaostatak od 7 golova (16-23) ali je u furioznom finišu stigao do izjednačenja i velikog boda koji nas ostavlja u trci za vrh tabele!

Početak utakmice bio je izjednačen. U prvih 25. minuta čak deset izjednačenja, poslednje pri rezultatu 13-13. Tada Vitezovi postižu 2 vezana gola i na poluvreme odlaze pri rezultatu 13-15.

Početak drugog poluvremena u potpunosti je priprao Obiliću. Iskoristili su nekoliko tehničkih grešaka naših momaka i vrlo brzo su stekli značajniju prednost (16-20). Trener Maksimović je pokušao sa nekoliko izmena u postavi da zaustavi pad u igri ali ni to nije dalo razultat. Već u 44. minutu Obilić je imao maksimalnih 7 golova prednosti i činilo se sigurnu pobedu. Tako nisu mislili momci u sivim dresovima Novog Beograda i nošeni sjajnom podrškom sa tribina zaigrali mnogo bolje u odbrani i sa dosta lakih golova vrlo brzo su uhvatili rezultataski priključak (24-26, 52. Minut).

Sama završnica bila je izuzetno uzbudljiva. Obilić je imao prednost od 1-3 gola. Sjajnu rolu u poslednjih 10 minuta imali su Vujović i Andrejević, dok je nekoliko bitnih intervencija imao golman Zdravković. U 56. mnutu pri rezultatu 25-27 za Obilić uspevamo da se odbranimo sa igračem manje i da preko Andrejevića iz sedmerca dođemo samo na gol zaostatka. Nakon toga još po jedan gol postile su obe ekipe i u poslednji minut se ušlo pri rezulatatu 27-28 za Obilić. Iskusni trener gostiju Obućina je uzeo Tajm aut ali su naši igrači sjajnom odbranom naterali Vitezove na grešku i u kontranapadu na 13 sekundi do kraja izborili sedmerac. Siguran realizator bio je Andrejević. U poslednjih 10-ak sekundi Obillić nije uspeo ni da uputi šut ka golu – nerešeno 28-28 !