Broj gledalaca: 50

Sudije: Vanja Antić, Jelena Jakovljević (Beograd)

Sedmerci: BASK 1(1), Novi Beograd 2(0)

Isključenja: BASK 14 minuta, Novi Beograd 14 minuta.

Novi Beograd: Radosavljević, Minić, Vrga 1, Kovačević 6, Nikolić, Bijelić 6, Puletić, Zdravković, Ivanović, Milutinović 3, Andrejević, Peić 3, Stanković, Vujović 2, Dimitrijević (13 odbrana), Beljin 6.

Igrač utakmice: Ekipa Novi Beograd

Prvotimci Novog Beograda uspešno su prebrodili teško gostovanje iskusnoj ekipe BASK-a. Tokom svih 60 minuta vodila se žestoka borba, nekoliko obostranih isključenja u žaru borbe, dosta jakih duela kao i pregršt lepih poteza na obe strane obeležili su duel dva rivala.

Početak utakmice prošao je u znaku domaćina koji su sjajno počeli meč, dok su naši momci bili prilično ležerni u tim trenucima. Sredinom poluvremena, nakon nekoliko izmena u postavi hvatamo rezultatski priključak. Predvođeni Bijelićem i Beljinom u napadu i sa sigurnijom odbranom na čelu sa Jovanom Peićem i Davidom Stankovićem do odlaska na odmor imali smo kapital od 2 gola.

Nastavak susreta je mogao da nam obezbedi mirniju završnicu ali kod rezultata 17-15 za nas nismo iskoristili nekoliko napada što domaćini kažnjavaju u prelaze u vođstvo 17-18. Uspeli smo da kosnolidujemo redove i potpomognuti povratnikom Dimitrijevićem na golu pravimo mini seriju 6-1 gde je sjajnu rolu imao Kovačević sa 4 važna gola. Do kraja utakmice smo održali prednost i zasluženo upisali nova dva boda. Svi igrači zaslužuju pohvale za borbenost i zalaganje !

U sledećem kolu u derbiju kola dočekujemo Obilić.