Broj gledalaca: 150

Sudije: Pendić i Dedić (Beograd)

Sedmerci : Novi Beograd 3(1), Primus: 5(2)

Isključenja: Novi Beograd 12minuta, Primus 14 minuta.

Novi Beograd: Minić 1, Stanković, Kovačević 3, Andrejević 5, Peić, Bijelić 7(1), Beljin 2, Zdravković (5 odbrana, 2 sedmerca), Vrga, Milutinović 3, Stevanović, Vujović 3, Stanojević, Nikolić, Puletić (5 odbrana), Dimitrijević.

Igrač utakmice: Andrejević Dušan

Novobeograđani su zabeležili prve bodove u nastavku sezone i time se delimično iskupili za prošlonedeljni poraz. Ugostili su ekipu Primusa koja je tradicionalno neugodan protivnik.

Veoma čudan početak utakmice gde se za 14 minuta postiglo svega četitri gola (3:1). To je posledica, pre svega, velikog broja tehničkih grešaka i slabe realizacije kod šuteva. U nastavku su se novobeograđani razigrali i napravili lepu seriju. Nakon prednosti od 12:7 usledio je pad koncentracije i na pauzu se otišlo sa svega dva gola prednosti (12:10).

Nastavak utakmice je nagovestio i neizvestan kraj. Do sredine drugog poluvremena Novi Beograd je održavao prednost od jednog do tri gola. U 49.minutu na semaforu je stajalo 21:16, i tih pet golova prednosti je u tom trenutku delovalo nedostižno. Međutim, kao i u prvom poluvremenu, novobeograđani su dozvolili da se ta prednost istopi. Dva isključenja i nekoliko ishitrenih šuteva vratili su rukometaše Primusa u život. Na pola minuta do kraja gostujući rukometaši postižu pogotak i dolaze na minus 1. Nakon tajm auta trenera Maksimovića, naši momci su uspeli da sačuvaju loptu do kraja i tako zasluženo dođu do pobede (24:23)

Bolji od ostalih u redovima Novog Beograda je bio Dušan Andrejević, koji je odlično komandovao odbranom a i u napadu je imao dobar učinak. Andrejević je u odbrani imao podšku ostalih saizgrača koji zaslužuju sve pohvale za borbenost. U napadu se izdvojio i kapiten Nikola Bijelić koji je postigao sedam golova.

Naredno kolo naši rukometaši gostuju BASK-u kojima su bodovi neophodni u borbi za opstanak u Ligi.